Uczniowie klas ósmych naszej szkoły brali udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych w Bolesławcu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.
Nasza szkoła chce uczestniczyć w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonać, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i że od sposobu i wielkości finansowania nauki zależy poziom i wykształcenie społeczeństwa, a więc nasze miejsce w Unii Europejskiej i na świecie.
Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć m.in. w wykładach z dziedziny geografii, historii oraz biologii. Wykłady i warsztaty, w których braliśmy udział to między innymi:
- „Czy od dziś żyjemy na kredyt? Katastrofalne skutki zmian klimatu”
- „Czego potrzebuje mózg?”
- „Co o śląskiej księżnej mówi nam jej pieczęć?”
- „Mleko pić albo nie pić - - oto jest pytanie?”
- „Wycieczka historyczna – wspomnienia ze szkolnej ławy”
Nauczyciele zaangażowani w festiwal: Bożena Oleksiuk – Rokoszna, Małgorzata Maksymów, Patrycja Kasperek.
Opracowała Patrycja Kasperek
59-700 Bolesławiec
Ceramiczna 5