Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Gala Wręczenia Nagrody Europy 2023 dla Miasta Bolesławiec

Gala Wręczenia Nagrody Europy 2023 dla Miasta Bolesławiec

 

„Żyjemy w Europie - Europa jest w Nas”

Bolesławiec został uhonorowany Nagrodą Europy w roku 2023. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i jest najwyższym wyróżnieniem, jakie może zostać przyznane jednemu miastu europejskiemu za jego działania w dziedzinie współpracy europejskiej i promocji idei jedności europejskiej.

 

Dnia 18 sierpnia 2023 roku w sali Kina Forum w Bolesławcu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Europy, którą zorganizował Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, radni, delegacje miast partnerskich, reprezentanci instytucji, organizacji i stowarzyszeń oraz młodzież.

 

Na początku, w obecności sztandaru miasta, odśpiewano hymn narodowy oraz „Odę do radości” - hymn Unii Europejskiej. Następnie zaprezentowany został film o Bolesławcu i jego rozwoju pt. „Żyjemy w Europie - Europa jest w Nas!”. W czasie uroczystej gali Pani Carmen Leyte - Przewodnicząca Podkomitetu ds. Nagrody Europy wręczyła Prezydentowi Miasta Bolesławiec - Panu Piotrowi Romanowi oraz Przewodniczącemu Rady Miasta Bolesławiec - Panu Józefowi Pokładkowi statuetkę wraz z medalem, listem uznania oraz czekiem opiewającym na 20 000 euro z przeznaczeniem na wyjazd studyjny do instytucji europejskich dla młodzieży ze zwycięskiego miasta.  

 

Galę uświetniły występy zespołu „Tres” i grupy „Ocelot” oraz koncert muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Tomasza Maruta. Wyjątkową oprawę uroczystości zapewniły „pawice” z Ceramiki Artystycznej - postacie nawiązujące do tradycyjnego zdobienia naczyń ceramicznych słynną dekoracją w kształcie „pawich oczek”, która zaliczana jest do najważniejszych osiągnięć rękodzieła europejskiego.

 

Udział w uroczystej gali wzięła także reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: Pani Anna Goździk - dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Michalik - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Pan Adrian Banyś - nauczyciel języka niemieckiego oraz angielskiego.

 

  • Więcej informacji z uroczystej gali na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Radość, duma i wspólny sukces. Bolesławiec uhonorowany Nagrodą Europy 2023

Gala wręczenia Nagrody Europy 2023

 

  • O Nagrodzie Europy:

Nagroda Europy dla Bolesławca

 

 

Adrian Banyś

Data dodania: 2023-08-20 21:03:50
Data edycji: 2024-01-28 18:43:35
Ilość wyświetleń: 740

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej