Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Udział w akcji

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON - włącz historię!". Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023" cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Dzieci i młodzież wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów oraz zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach „Bohaterem być kiedyś i dziś”. W czasie zajęć uczniowie kl. I-III zostali uświadomieni, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Uczniowie kl. IV-VI w ramach zajęć „Iskra nadziei” dowiedzieli się, jakim koszmarem była wojna z perspektywy dziecka, które utraciło przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa oraz odkryli siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka. Z kolei młodzież kl. VII-VIII wzięła udział w zajęciach „Uparte serce tego miasta - warszawiacy i ich miasto oczami reporterów”, które związane były ze wspomnieniami uczestników wybuchu Powstania Warszawskiego. Młodzież, na podstawie odcinka programu „Co za historia”, została także uświadomiona, że Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale także dla nas - Polaków. Scenariusze zajęć były realizowane m.in. na lekcjach historii, w ramach godzin wychowawczych czy dodatkowych zajęć z uczniami.

Adrian Banyś

Data dodania: 2023-10-28 19:33:17