Informacje o akcji

Projekt „BohaterON w Twojej Szkole" to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!"

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

O AKCJI

„BohaterON w Twojej Szkole" to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Naszą misją jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesnej edukacji patriotycznej. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania, przygotowujemy konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, języka polskiego, godzinach wychowawczych czy zajęciach dodatkowych. Akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023" realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Na podstawie dostępnych materiałów należy przeprowadzić lekcje oraz wspólnie z chętnymi uczniami pokazać, że pamiętacie o Powstańcach Warszawskich - dodając wpisy na www.wpis.dumnizpowstancow.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „BohaterON w Twojej Szkole 2023".

Więcej informacji:

Data dodania: 2023-10-28 18:53:18