Udział szkoły w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”

W piątek 10 listopada 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła udział w przesłuchaniu konkursowym VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!” zainicjowanego i organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Konkurs jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej dzieci i młodzieży. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Specjalnie na tę okazję do szkoły przybyła Komisja Konkursowa, której głównym jurorem był prof. Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - Wojciech Maciejowski. Na przesłuchaniu obecny był również prof. Krzysztof Kozłowski, który jest inicjatorem konkursu i jego ogólnopolskim koordynatorem. W obecności pani dyrektor Anny Goździk, Wojciecha Mikutela z Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec”, nauczycieli, rodziców i uczniów został wprowadzony Poczet Sztandarowy Szkoły. Następnie społeczność uczniowska zaprezentowała wspólne jednogłosowe wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” - Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz dwie wybrane pieśni hymniczne „Rota” i „Marsz Polonia” pod batutą Adriana Banysia - nauczyciela języka niemieckiego i angielskiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Komisja była pod ogromnym wrażeniem prezentacji uczniów szkoły. Prof. Krzysztof Kozłowski pogratulował wszystkim pięknego występu, wręczył dyplom dla szkoły za uczestnictwo w konkursie oraz przekazał dyplomy dla uczniów, którzy brali udział w przesłuchaniu. Szkoła otrzymała także na pamiątkę, przywieziony na prezentację, rollup konkursu z podpisami jurorów.

Przedsięwzięcie stworzyło atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły podczas konkursu. Podziękowania kierujemy także do całej społeczności szkolnej za pomoc w przygotowaniach do przesłuchania konkursowego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”.

Adrian Banyś

• Informacje, zdjęcia i film z przesłuchania konkursowego na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Świętowanie Dnia Niepodległości

• Telewizja Bolesławiec - Do Hymnu! w SP3:

Do Hymnu! w SP3

Do Hymnu! - Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych

Dyplom dla szkoły za udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”

Data dodania: 2023-11-15 23:05:20
Data edycji: 2024-01-08 23:19:07