Aktywna Tablica

AKTYWNA TABLICA

- Rządowy Program Rozwijania Szkolnej Infrastruktury

1. W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych "Aktywna tablica".

Zostało nam przyznane 14 000,00 dotacji na zakup pomocy dydaktycznych. Z wkładem własnym 3 500,00 dało kwotę 17 500,00. Zakupiliśmy dwa monitory SAMSUNG 65 cali (QB65H- TR).

Sposoby wykorzystania monitorów:

W celu poszukiwania bardziej innowacyjnych i skutecznych metod nauczania, w szkole został powołany zespół ds. TiK, którego zadaniem jest wspieranie organizacji pracy szkoły z wykorzystaniem TiK oraz odpowiadanie za bieżące wsparcie i szkolenia w zakresie planowania nauczania i strategii dotyczących zmiany metod i technik nauczania z podających na aktywizujące. Zespół jest również odpowiedzialny za udostępnianie scenariuszy zajęć z wykorzystaniem TiK i przykładów dobrych praktyk.

Realizacja programu pozwala rozwijać umiejętności nauczycieli w zakresie posługiwania się technologią, poszerzać wiedzę z zakresu nowych metod nauczania. Stąd istotną częścią działań szkoły jest rowijanie w uczniach myślenia komutacyjnego i samodzielności w uczeniu się, przedstawienie przykładów wykorzystania Internetu jako dostępnego dla wszystkich źródła wiedzy, wskazanie uczniom możliwości uczenia się w każdym miejscu (nie tylko w warunkach szkolnych) oraz włączenie działań edukacyjnych ponad fizyczną przestrzeń szkoły (praca projektowa, zarządzanie danymi).

2. W 2022 roku jest realizowana kolejna edycja Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu została zakwalifikowana do objęcia wsparciem finansowym w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" - edycja 2022.

Wykaz szkół zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym 2022

Link do strony Kuratorium Oświaty we Wrocławiu: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/aktywna-tablica-2022/

Data dodania: 2019-12-11 15:48:43
Data edycji: 2023-02-13 15:46:56