Rodzina Szkół

Dolnośląska Rodzina Szkół

im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej

„Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej... "

Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK powstała w Oleśnicy 14 lutego 2007 roku w 65. rocznicę powstania Armii Krajowej, a fragment przysięgi żołnierzy AK w oczywisty sposób oddaje charakter jej działań.

Ideę powołania i funkcjonowania Rodziny doskonale odzwierciedlają słowa Pana Wojciecha Trębacza - naczelnika Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu:

„Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK jest przykładem doskonałej współpracy nie tylko szkół, instytucji, organizacji, władz samorządowych, ale też potrzeby jednoczenia się społeczności lokalnych wokół ważnych idei, jakimi są wychowanie patriotyczne, pamięć o niezwykłych ludziach, bohaterach AK - wartości niezmiennych przez lata pod hasłem: BÓG, HONOR, OJCZYZNA”.

Działania Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK związane są głównie z:

- upowszechnianiem w szkołach należących do Rodziny wiedzy historycznej opartej o dokumenty dotyczące dziejów Polski oraz losów obywateli w ostatnich latach;

- pielęgnowaniem tradycji i dziedzictwa ideowego Armii Krajowej;

- kształtowaniem świadomości narodowej i patriotycznej dzieci i młodzieży oraz postawy wyrażającej się w pokoleniowej odpowiedzialności za więź z przeszłością, a także za przyszłość swojej Ojczyzny.

Data dodania: 2022-10-21 22:21:50
Data edycji: 2022-10-24 21:50:08