EUROPA - NASZ DOM - przedsięwzięcie edukacyjne Samorządu Uczniowskiego

W dniach 5-7 czerwca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w ciekawym przedsięwzięciu edukacyjnym „Europa - nasz dom”, które zostało zorganizowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego - pana Adriana Banysia i panią Agnieszkę Markowicz. W ramach przedsięwzięcia młodzież została zaznajomiona z bogactwem i różnorodnością językową Europy, a także z kulturą jej mieszkańców.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował specjalne spotkanie z klasami IV-VIII mające na celu przybliżenie tematyki Unii Europejskiej oraz zachęcenie do poznawania wybranych państw europejskich. Wykonanie przez uczniów prac projektowych o poszczególnych krajach Europy pokazało, jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa i jakie pożyteczne efekty może przynieść.

Podczas warsztatów językowo-artystycznych uczniowie, aby wykonać flagi europejskie, służące jako dekoracje, wykorzystali długopisy 3D zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Młodzież miała także okazję skorzystać z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy i zagadki na platformie „Learning Apps”. Zdobyta wiedza stała się punktem wyjścia do przeprowadzenia quizu „Kahoot” o krajach Europy.

W ramach lekcji języka niemieckiego przygotowanej przez Miłosza Wojtowicza, ucznia kl. 8 b, młodzież została zaznajomiona z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami o krajach niemieckojęzycznych. Z kolei uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu - Weronika Domańska, Julia Jasińska i Aleksandra Martinowska - w interesującej prezentacji multimedialnej pokazały uczniom tradycje oraz zwyczaje kultywowane podczas świąt obchodzonych w krajach obszaru niemieckojęzycznego.

Podsumowaniem przedsięwzięcia było wykonanie „Drzewka Jedności”, symbolu solidarności i harmonii krajów Europy oraz przygotowanie wystawy prac projektowych uczniów. Udział w tym wydarzeniu  uświadomił młodzieży, jak ważna jest jedność krajów Europy oraz podejmowanie wspólnych działań i współpracy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Agnieszka Markowicz i pan Adrian Banyś składają podziękowania dla uczniów i nauczycieli za współpracę i zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Adrian Banyś

Data dodania: 2023-06-10 17:00:55