Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

EKOfeston - Ogólnopolski Festiwal Ekologii Online

Dnia 22 kwietnia 2024 r. w godz. 9.00-12.30 z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. I-III i IV-VIII wraz z wychowawcami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w EKOfestonie, czyli Ekologicznym Festiwalu Online, zorganizowanym przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Na tegorocznym EKOfestonie zostały omówione tematy dotyczące prawidłowego segregowania odpadów, poruszone zostały również kwestie związane z ochroną klimatu i zasobów wody. Uczniowie poznali przyrodnicze ciekawostki, wykonywali różnorodne zadania, w tym prace plastyczne z nakrętek od butelek PET, jak także dowiedzieli się, czy życie bez śmieci jest możliwe oraz jak w obecnych czasach zaangażować się w działania prośrodowiskowe. Uczestnicy EKOfestonu spotkali się z pasjonatami przyrody i ekspertami w tej dziedzinie, otrzymując od nich dawkę ekologicznej wiedzy.

EKOfeston stał się jedną z niewielu okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal ten to połączenie wiedzy, atrakcji, potrzeb oraz predyspozycji dzieci, a także dorosłych odbiorców. Udział w ogólnopolskim wydarzeniu pozwolił uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu na kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań ekologią i ochroną środowiska naturalnego.

Wydarzenie było transmitowane na stronie internetowej: https://ekofeston.abrys.pl/

Adrian Banyś

Dyplom dla szkoły za udział w Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston 2024

EKOfeston III edycja 2023 r. EDUKACJA EKOLOGICZNA ABRYS - zobacz skrót z EKOfestonu 2023!

EKOfeston 2023 - Ekologiczny Festiwal Online w naszej szkole

Data dodania: 2024-04-22 19:20:26