Sesja Rady Miasta Bolesławiec - wrażenia młodzieży z pobytu w Strasburgu

„Żyjemy w Europie - Europa jest w Nas”

Otwarcie LX sesji Rady Miasta Bolesławiec nastąpiło w dniu 31 stycznia 2024 r. o godz. 09.00 w Sali Rajców Ratusza. W czasie sesji Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman przybliżył Radzie informacje dotyczące wyjazdu studyjnego uczniów do instytucji europejskich w Strasburgu oraz poinformował o wyjeździe drugiej grupy młodzieży zaplanowanym na czerwiec 2024 r.

Reprezentacja uczniów bolesławieckich szkół podstawowych podzieliła się swoimi wrażeniami z wyjazdu studyjnego do instytucji europejskich w Strasburgu dzięki otrzymaniu przez Bolesławiec „Nagrody Europy 2023”. Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu godnie reprezentował: Kamil Kuszka - uczeń kl. 8a, który opowiedział o niezwykle ważnej i ciekawej wizycie w Radzie Europy oraz spotkaniu z Carmen Leyte - przewodniczącą Podkomisji ds. Nagrody Europy.

Adrian Banyś jako opiekun młodzieży przekazał Radzie Miasta Bolesławiec, że wyjazd studyjny do instytucji europejskich w Strasburgu uświadomił uczniom, jak ważna jest jedność krajów Europy oraz podejmowanie współpracy i wspólnych działań, dzięki którym można nie tylko zdobywać wiedzę, ale także kształtować własne umiejętności językowe. Dodał również, że dla wszystkich uczestników wyjazdu wizyta w instytucjach europejskich w Strasburgu pozostanie szczególnym wspomnieniem, a wrażenia z pobytu zostaną na długo w pamięci.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Obradowała Rada Miasta Bolesławiec

Wizyta bolesławieckiej młodzieży w Strasburgu. Wrażenia z pobytu zostaną na długo w pamięci

Adrian Banyś

fot. UM Bolesławiec