Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

 

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

- rok szkolny 2023/2024

 

 

1. W roku szkolnym 2023/2024 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował następujące działania:

 

 • 05.10.2023 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

 

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą wśród uczniów kl. IV-VIII na rok szkolny 2023/2024. Najwięcej głosów zdobył uczeń klasy 6b - Karol Budaj, który został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

 

 • 05.10.2023 r.

Wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

 

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą na rok szkolny 2023/2024. Pan Adrian Banyś zdobywając najwięcej głosów wśród uczniów kl. IV-VIII został opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Razem z nim funkcję drugiego opiekuna SU pełniła pani Justyna Orszulak.

 

 • 02.10.2023 r. – 10.12.2023 r.

„Dumni z Powstańców” - udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole"

 

Zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego do przekazania życzeń oraz podziękowań dla Powstańców na portalu „Dumni z Powstańców” - wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim w ramach ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole", która miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów oraz zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego.

 

 • 10.11.2023 r.

Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”

 

Udział uczniów szkoły w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!” zainicjowanego oraz organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali wspólne jednogłosowe wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz dwie wybrane pieśni hymniczne „Rota” i „Marsz Polonia” pod batutą pana Adriana Banysia. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w wydarzeniu oraz rollup konkursu z podpisami jurorów.

 

 • 10.11.2023 r.

„Szkoła do hymnu” - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

 

Podobnie jak w ubiegłych latach cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to piątek 10 listopada. W obecności dyrektora, nauczycieli oraz uczniów został wprowadzony Poczet Sztandarowy Szkoły. Następnie o godzinie 11:11 odśpiewano oficjalne cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

 • 20.11.2023 r.

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z organizacją UNICEF

 

W dniu 20 listopada 2023 r. odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF Polska. W ramach obchodów zostały zrealizowane ciekawe przedsięwzięcia dotyczące przybliżenia uczniom Konwencji o prawach dziecka oraz zwrócenia szczególnej uwagi na prawo dzieci do partycypacji i swobodnego wyrażania swojego zdania we wszystkich sprawach, które dotyczą młodego człowieka. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za zorganizowanie przedsięwzięcia oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej. Podziękowania dla szkoły złożyła pani Renata Bem - Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

 

 • 30.11.2023 r.

Dyskoteka andrzejkowa

 

Zaangażowanie uczniów w organizację dyskoteki Samorządu Uczniowskiego z okazji „Andrzejek”, w ramach której młodzież przedstawiła oraz zrealizowała własne pomysły dotyczące gier i zabaw na wspólne spędzenie czasu w przyjemnej atmosferze. Uczniowie znakomicie bawili się w udekorowanej sali gimnastycznej szkoły. Na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły. Rodzice zaangażowani w przedsięwzięcie sprzedawali upieczone ciasta, a także frytki i napoje, pozyskując w ten sposób fundusze na rzecz Rady Rodziców. 

 

 • 06.12.2023 r.

Projekt edukacyjno-społeczny „Poznajemy postaci świętych”

 

Założeniem projektu było zapoznanie uczniów klas pierwszych z postaciami św. Marcina oraz biskupa z Miry - św. Mikołaja, jak także uświadomienie dzieciom i młodzieży znaczenia podejmowania społecznych wyzwań. Dnia 6 grudnia 2023 r. rozpoczęły się spotkania z klasami pierwszymi, które przygotował Samorząd Uczniowski wraz z koordynatorami - panią Agnieszką Markowicz, panią Haliną Rudzik i panem Adrianem Banysiem. Podczas wspólnych działań szkolnych, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców, zostały zebrane środki pieniężne na zakup prezentu dla rodziny potrzebującej wsparcia w ramach akcji „IV Bolesławiecka Paczka Życzliwości” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

 

 • 06.12.2023 r.

Mikołaj w naszej szkole

 

W dniu 6 grudnia 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował na długiej przerwie lekcyjnej wspólną zabawę z okazji „Mikołajek”. Rytmiczna muzyka wprowadziła wszystkich w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie kl. IV-VIII na długiej przerwie zatańczyli dla Mikołaja „Belgijkę”, która w naszej szkole cieszy się dużą popularnością. 

 

 • 08-15.01.2024 r.

„Jakiej Europy chcesz TY?”- ankieta dla młodzieży w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego

 

Przeprowadzenie wśród młodzieży badania ankietowego prowadzonego przez organizację UNICEF pt. „Jakiej Europy chcesz TY?” w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego w roku 2024, które miało na celu wyrażenie własnego zdania przy tworzeniu przyjaznej dzieciom wspólnoty oraz zebranie opinii młodych ludzi w zakresie klimatu, zdrowia psychicznego czy edukacji.

 

 • 22-24.01.2024 r.

Wizyta bolesławieckiej młodzieży w Strasburgu

 

W dniach 22-24 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pana Adriana Banysia, wraz z grupą młodzieży z siedmiu bolesławieckich szkół podstawowych wyjechali do instytucji europejskich w Strasburgu dzięki otrzymaniu przez Bolesławiec „Nagrody Europy 2023”. Wyjazd miał na celu pobudzenie inicjatyw uczniów przez inspirowanie ich do działań poprzez uświadomienie, jak ważna jest jedność krajów Europy, podejmowanie współpracy oraz wspólnych działań, dzięki którym można nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać własne umiejętności językowe.

 

 • 13.02.2024 r.

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

 

Zaangażowanie uczniów w organizację dyskoteki Samorządu Uczniowskiego z okazji „Karnawału” i „Walentynek”, w ramach której młodzież przedstawiła oraz zrealizowała własne pomysły dotyczące gier i zabaw na wspólne spędzenie czasu w przyjemnej atmosferze. Niewątpliwą atrakcją wieczoru były wybory króla i królowej balu. Dużą popularnością cieszyła się ścianka do zdjęć przygotowana przez Radę Rodziców. W trakcie dyskoteki uczniowie mogli uwiecznić wspólnie spędzony czas na zdjęciach. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach prowadzonych przez pana Adriana Banysia pt. „Ewolucja tańca - przemiany tańca na przestrzeni wieków oraz jego zalety i rodzaje”, w czasie których każdy mógł dowiedzieć się wiele o historii tańca oraz jak zmieniały się style układów choreograficznych do utworów muzyki popularnej. 

 

 • 16.04.2024 r.

Program UNICEF Miasto Przyjazne Dzieciom - spotkanie zespołu koordynacyjnego

 

Dnia 16 kwietnia 2024 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu odbyło się spotkanie zespołu interdyscyplinarnego ds. współpracy i koordynacji działań związanych z wdrożeniem na terenie Bolesławca Programu Miasto Przyjazne Dzieciom - realizowanego we współpracy z organizacją UNICEF Polska. Podczas spotkania została przedstawiona idea programu oraz odbyła się krótka debata o tym, co jest dla młodych ludzi w mieście ważne i jakie są ich potrzeby. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Karol Budaj, Oliwia Irska, Piotr Polak oraz dyrektor szkoły - pani Anna Goździk i opiekun Samorządu Uczniowskiego - pan Adrian Banyś.

 

 • 22.04.2024 r.

EKOfeston - Ekologiczny Festiwal Online

 

Udział społeczności uczniowskiej w EKOfestonie - Ekologicznym Festiwalu Online zorganizowanym przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w ramach którego 22 kwietnia 2024 r. z okazji Dnia Ziemi podjęte zostały działania dotyczące prawidłowego segregowania odpadów oraz poruszone zostały również kwestie związane z ochroną klimatu oraz zasobów wody. Szkoła, za udział w EKOfestonie, otrzymała pamiątkowy dyplom wraz z nagrodami, m.in. audiobookami, kolorowankami oraz planem lekcji.

 

 • 04.06.2024 r.

4 czerwca 1989-2024 - 35. rocznica pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w historii Polski

Społeczność szkoły wzięła udział w działaniach upamiętniających 35. rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w historii Polski. Samorząd Uczniowski przygotował na tę uroczystość specjalne spotkania z klasami pt. „35. rocznica wyborów z czerwca 1989 r.”. Uczniowie wykonali także prace plastyczne, które z kolei zostały wyeksponowane na wystawie pt. „4 czerwca 1989-2024 - 35 lat wolności” - będącej wspomnieniem jednego z najważniejszych momentów w historii Polski.

 

 

2. W roku szkolnym 2023/2024 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował także następujące zadania:

 

→ opracowanie i zatwierdzenie Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny;

 

→ ciągła aktualizacja sprawozdań ze zrealizowanych przedsięwzięć szkolnych na stronie internetowej szkoły oraz w zakładce Samorządu Uczniowskiego (wraz z relacją zdjęciową);

 

→ dbanie o promocję szkoły poprzez przesyłanie poszczególnych informacji oraz sprawozdań związanych z udokumentowaniem działalności Samorządu Uczniowskiego oraz społeczności szkolnej do bolesławieckich mediów społecznościowych - strona Urzędu Miasta Bolesławiec czy Telewizja Bolesławiec;

 

→ współpraca z Radą Rodziców poprzez wsparcie finansowe akcji „IV Bolesławiecka Paczka Życzliwości” w ramach projektu edukacyjno-społecznego „Poznajemy postaci świętych”, jak także poprzez wsparcie przy zakupie, m.in. materiałów potrzebnych do wykonania dekoracji z okazji Narodowego Święta Niepodległości, nagród w ramach szkolnych konkursów języka angielskiego dla kl. I-VIII, dyplomów w ramach podziękowań dla uczniów kl. VIII za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym czy nowych rękawiczek dla delegacji Pocztu Sztandarowego Szkoły;

 

→ złożenie życzeń i wykonanie plakatu dla pracowników szkoły z okazji „Bożego Narodzenia”, „Dnia Kobiet” oraz „Wielkanocy”;

 

→ pomoc w organizacji poszczególnych apeli w ciągu roku szkolnego, m.in. z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja, uroczystego pożegnania klasy ósmej czy zakończenia roku szkolnego;

 

→ udział uczniów wchodzących w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystościach miejskich, szkolnych i pozaszkolnych;

 

→ sporządzenie sprawozdania podsumowującego działania Samorządu Uczniowskiego w ciągu roku szkolnego 2023/2024.

 

 

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie oraz pomoc w pracach Samorządu w roku szkolnym 2023/2024.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Justyna Orszulak

 

Data dodania: 2018-06-07 11:23:31
Data edycji: 2024-06-24 16:57:22
Ilość wyświetleń: 8936

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej