Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

w roku szkolnym 2022/2023

 

 

 1.   W roku szkolnym 2022/2023 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował następujące działania:

 

 • 05.10.2022 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą wśród uczniów kl. IV-VIII na rok szkolny 2022/2023. Najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy 8b - Amelia Kunecka, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

 

 • 05.10.2022 r.

Wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą na rok szkolny 2022/2023. Pan Adrian Banyś zdobywając najwięcej głosów wśród uczniów kl. IV-VIII został opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Razem z nim funkcję drugiego opiekuna SU pełniła pani Agnieszka Markowicz.

 

 • 14.10.2022 r.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Prowadzenie przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego uroczystej gali z okazji miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, której organizatorem była społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu.

 

 • 14-18.11.2022 r.

„Razem możemy Więcej” - projekt edukacyjno-społeczny w ramach szkolnych obchodów Dnia Świętego Marcina

W dniach 14-18 listopada 2022 r. odbyło się wiele działań mających na celu przybliżenie uczniom postaci św. Marcina oraz tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem,  jak również wykorzystanie technologii TIK oraz sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Koordynatorami projektu byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego - pan Adrian Banyś, pani Agnieszka Markowicz wraz z nauczycielką religii - panią Haliną Rudzik.

 

 • 21-22.11.2022 r.

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z organizacją UNICEF

„Nasze prawa to ważna sprawa” - pod takim hasłem w dniach 21-22 listopada 2022 r. odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez organizację UNICEF Polska. W ramach obchodów zostały zrealizowane ciekawe przedsięwzięcia, m.in. przybliżenie uczniom Konwencji o prawach dziecka oraz poruszenie kwestii przeciwdziałania dyskryminacji i mówieniu o tolerancji, wykorzystanie długopisów 3D, zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, w celu wykonania ikon przedstawiających konkretne artykuły Konwencji o prawach dziecka czy wykonanie plakatów dotyczących praw widzianych oczami uczniów oraz rysunków przedstawiających prawa dziecka.  

 

Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za zorganizowanie obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF” w roku szkolnym 2022/2023 oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej. Podziękowania dla szkoły złożyła pani Renata Bem - Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

 

 • 23-31.01.2023 r.

„Karnawał w pełni!” - przedsięwzięcie edukacyjne Samorządu Uczniowskiego

W dniach 23-31 stycznia 2023 r. odbyło się wiele działań mających na celu przybliżenie tematyki karnawału poprzez edukację i rozrywkę. W tym celu wykorzystano na zajęciach technologię TIK oraz sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

 

Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pana Adriana Banysia pt. „Ewolucja tańca - przemiany tańca na przestrzeni wieków oraz jego zalety i rodzaje”. W czasie warsztatów każdy mógł dowiedzieć się wiele o historii tańca oraz jak zmieniały się style układów choreograficznych do utworów muzyki popularnej. Z kolei zajęcia związane z historią Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci uświadomiły uczniom, jak bardzo jest to popularny konkurs w naszym kraju oraz jak ważne jest odnoszenie sukcesów przez naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej. Podsumowaniem przedsięwzięcia było przygotowanie przez uczniów prac projektowych dotyczących tematyki karnawału, tańca i muzyki, która była realizowana podczas poszczególnych zajęć. Prezentacja prac nastąpiła w czasie zabawy karnawałowej.

 

 • 31.01.2023 r.

DANCE SHOW - konkurs taneczny w rytmie hitów!

Dnia 31 stycznia 2023 r. podczas zabawy karnawałowej odbył się konkurs taneczny w rytmie hitów DANCE SHOW. W ramach konkursu DANCE SHOW poszczególne reprezentacje kl. IV-VIII przygotowały interesujące oraz ciekawe układy choreograficzne do wybranych utworów muzyki tanecznej. Młodzież tańczyła w rytm znanych przebojów. Najbardziej roztańczoną klasą okazała się klasa 5a i jej reprezentanci - Carmen Żekieć i Piotr Polak. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 • 10-21.03.2023 r.

Przedsięwzięcie edukacyjne „Pierwsze oznaki wiosny”

W ramach przedsięwzięcia uczniowie kl. I-III i V-VIII wzięli udział wraz z opiekunami SU i wychowawcami świetlicy w cyklicznych zajęciach czytelniczych w bibliotece i świetlicy związanych z pierwszymi oznakami wiosny, sianiem rzeżuchy, wykonaniem dekoracji okiennych i ściennych w szkole, wykorzystaniem na zajęciach ziół i przypraw świata, wykonaniem galerii prac, wykorzystaniem sprzętu z LP czy wykonaniem wiosennych kanapek oraz kukieł symbolizujących zimę. Uczniowie zostali także zapoznani ze słownictwem dotyczącym pierwszych oznaków wiosny i ochrony środowiska w języku niemieckim.

 

Dnia 21 marca 2023 r. w świetlicy szkolnej nastąpiło uroczyste powitanie wiosny. Wykonane przez uczniów prace i marzanny zostały wykorzystane do wielu zabaw. Podsumowaniem działań było przygotowanie przez Samorząd Uczniowski w ramach zajęć świetlicowych wspólnej pracy projektowej w języku niemieckim.

 

 • 14.04.2023 r.

Obchody Święta Chrztu Polski

W ramach obchodów Święta Chrztu Polski Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła udział w akcji „Wywieś Flagę!” organizowanej przez Akcję Katolicką wraz z Fundacją SŁOWO. Powyższe działanie było okazją do tego, by rozbudzić wśród uczniów poczucie tożsamości narodowej oraz dumy z bycia Polakiem.

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami uczcił to ważne wydarzenie organizując prelekcję pt. „Chrzest Polski - początek naszych dziejów”. Dnia 14 kwietnia 2023 r. uczennice kl. 8b: Amelia Kunecka i Maja Giera zapoznały dzieci i młodzież z ważnym dla nas wszystkich wydarzeniem historycznym, jakim w 966 r. był Chrzest Polski. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach prowadzonych przez panią Małgorzatę Maksymów pt. „Chrzest Polski na kartach historii”. 

 

 • 21.04.2023 r.

EKOfeston - Ekologiczny Festiwal Online

21 kwietnia 2023 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. I-III i IV-VIII wraz z wychowawcami oraz nauczycielami wzięli udział w EKOfestonie, czyli ogólnopolskim festiwalu ekologicznym online zorganizowanym przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Bolesławcu jako partner tego wydarzenia zaprosił do wzięcia udziału w EKOfestonie, który skierowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

 

Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom wraz z nagrodami, m.in. audiobookiem pt. "Leśne porządki" oraz planem lekcji z poprawną segregacją dla uczniów kl. IV-VIII, za udział w Ekologicznym Festiwalu Online.

 

 • 24-28.04.2023 r. / 18.05.2023 r.

Uprawa roślin w ramach korelacji międzyprzedmiotowej

Uczniowie kl. V-VIII wspólnie z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami języka niemieckiego - panią Agnieszką Markowicz, panem Adrianem Banysiem oraz nauczycielem biologii - panią Bożeną Oleksiuk-Rokoszną wzięli udział w przedsięwzięciu edukacyjnym dotyczącym uprawy popularnych warzyw i roślin zielarskich. Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie czynnego słownictwa w języku niemieckim w powiązaniu ze światem przyrody ożywionej i nieożywionej.

 

→ 24-28.04.2023 r. - poznane na lekcjach biologii gatunki warzyw i roślin były etykietowane w języku niemieckim.

 

→ 18.05.2023 r. - uczniowie kl. V-VIII przystąpili do własnoręcznego sadzenia warzyw oraz przesadzania kwiatów doniczkowych.

 

 

 • 05-07.06.2023 r.

Przedsięwzięcie edukacyjne „Europa - nasz dom”

W dniach 5-7 czerwca 2023 r. uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w ciekawym przedsięwzięciu edukacyjnym „Europa - nasz dom”, które miało na celu przybliżenie tematyki Unii Europejskiej oraz zachęcenie do poznawania wybranych państw europejskich.

 

W ramach przedsięwzięcia:

 uczniowie zostali zaznajomieni z bogactwem i różnorodnością językową Europy, a także z kulturą jej mieszkańców,

młodzież została zaznajomiona z ciekawostkami i najważniejszymi informacjami o krajach niemieckojęzycznych,

uczniowie wykonali prace projektowe o poszczególnych krajach Europy oraz flagi europejskie, służące jako dekoracje, przy pomocy długopisów 3D zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości,

młodzież szkoły podjęła współpracę z uczennicami II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu.

 

 • 13.06.2023 r.

Szkolny Bolesławiecki Rajd Rowerowy

W dniu 13 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych Szkoły uczestniczyli w Szkolnym Bolesławieckim Rajdzie Rowerowym, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Młodzieżową Radę Miasta Bolesławiec IX kadencji. Udział w rajdzie wzięli Radni - Kacper Biernat, Filip Szymański oraz Sebastian Surkont, Jakub Wójtowicz i Jakub Sadowski. Opiekunem grupy w czasie rajdu była pani Justyna Orszulak. Drużyna zajęła 3. miejsce w kategorii - szkoły podstawowe. Uczniowie przejechali 40 km i odwiedzili 9 punktów wyznaczonych na mapie. 

 

 

 1.   W roku szkolnym 2022/2023 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował następujące akcje wolontaryjne:

 

 • 29.11.2022 r. – 12.12.2022 r.

AKCJA ŚWIĄTECZNA POMOC DLA RODAKÓW NA WSCHODZIE 2023

Udział w akcji wolontaryjnej Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich ŚWIĄTECZNA POMOC DLA RODAKÓW NA WSCHODZIE 2023 poprzez włączenie się w przygotowanie paczek świątecznych oraz kartek z życzeniami dla Polaków mieszkających w Zbarażu na Ukrainie.

 

Za udział w akcji szkoła otrzymała dyplom podziękowania od pracowników i uczniów Zbarażskiego Liceum nr 3 im. T.R. Michalskiego Rady Miasta Zbaraż oraz dyplom podziękowania (wraz z upominkami i kartkami z życzeniami świąteczno-noworocznymi od dzieci i młodzież ze zbaraskich szkół) przekazany przez prezesa Bolesławieckiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich - panią Barbarę Smoleńską.

 

 • 14.12.2022 r.

Akcja szkolna "Wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze domu w Suszkach"

Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zorganizowali akcję szkolną "Wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze domu w Suszkach" w celu wsparcia rodziny uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu, która została poszkodowana w pożarze domu w Suszkach dnia 24 listopada 2022 r. Zebrana kwota została wpłacona przez Radę Rodziców na konto portalu charytatywnego „Fundacji Pomagam.pl”.

 

 • 25.01.2023 r. - 06.02.2023 r.

Akcja szkolna „Pomoc dla Zbaraża”

Zorganizowanie szkolnej akcji „Pomoc dla Zbaraża”, w ramach której potrzebne były m.in. ocieplana odzież czy ogrzewacze do rąk i stóp. Dnia 10 lutego 2023 r. prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich - pani Barbara Smoleńska wraz z przedstawicielami organizacji odebrali ze szkoły przygotowane dary, które zostały przekazane dla Rodaków na Wschodzie.

 

 

 1.  W roku szkolnym 2022/2023 Radni reprezentujący szkołę, Kacper Biernat i Filip Szymański z kl. 8a, wraz z opiekunem SU - panem Adrianem Banysiem, brali aktywny udział w sesjach IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec w Sali Rajców Ratusza:
 • 28.10.2022 r. - II sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec,
 • 01.02.2023 r. - III sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec,
 • 19.06.2023 r. - IV sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec.

 

 1.   W roku szkolnym 2022/2023 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował także następujące zadania:

 

opracowanie i zatwierdzenie Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny,

 

ciągła aktualizacja sprawozdań ze zrealizowanych przedsięwzięć szkolnych na stronie internetowej szkoły oraz w zakładce Samorządu Uczniowskiego (wraz z relacją zdjęciową),

 

dbanie o promocję szkoły poprzez przesyłanie poszczególnych informacji oraz sprawozdań związanych z udokumentowaniem działalności Samorządu Uczniowskiego oraz społeczności szkolnej (opartej o relację zdjęciową) do bolesławieckich mediów społecznościowych, m.in. - strona Urzędu Miasta Bolesławiec, prasa „express bolesławiecki”, serwis społecznościowy „Facebook”.

 

współpraca Samorządu Uczniowskiego z Radą Rodziców w ramach poszczególnych działań, np. akcji szkolnej "Wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze domu w Suszkach", projekcie edukacyjno-społecznym „Razem możemy Więcej”, przedsięwzięciu edukacyjnym „Karnawał w pełni!” czy w ramach zakupu nowych rękawiczek dla delegacji Pocztu Sztandarowego Szkoły,

 

złożenie życzeń i wykonanie kartek/plakatu dla pracowników szkoły z okazji „Bożego Narodzenia” oraz „Wielkanocy”,

 

→ pomoc w organizacji poszczególnych apeli w ciągu roku szkolnego,

 

 udział uczniów wchodzących w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystościach miejskich, szkolnych i pozaszkolnych,

 

 udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego klas ósmych: wręczenie dyplomów dla uczniów w ramach podziękowań za aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim, jak także w ramach podziękowań za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym,

 

sporządzenie sprawozdania podsumowującego działania Samorządu Uczniowskiego w ciągu roku szkolnego 2022/2023.

 

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie oraz pomoc w pracach Samorządu w roku szkolnym 2022/2023.

 

 

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2018-06-07 11:23:31
Data edycji: 2023-06-25 23:54:49
Ilość wyświetleń: 7421

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej