Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Tradycyjny Sad” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska

„Tradycyjny Sad” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska

 

„Ceramiczne Jabłka” to zespół 10 uczniów naszej szkoły, który realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny autorstwa Fundacji Banku Ochrony Środowiska zatytułowany „Tradycyjny Sad”.

 

Dlaczego tradycyjny sad, a nie produkcja przemysłowa?

 

Celem projektu jest poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego w sadownictwie i jego upowszechnianie w środowisku lokalnym. Stare odmiany jabłoni mają wiele zalet i dobrodziejstw dla człowieka i środowiska, są odporne na przemarzanie, nie chorują i nie wymagają oprysków. Owoce różnią się od siebie smakiem i przeznaczeniem, dzięki naturalnemu prowadzeniu drzewa stanowią dom dla ptaków i owadów, które w naturalny sposób eliminują szkodniki. W produkcji przemysłowej drzewa są poddawane opryskom nawet 20 razy w sezonie wegetacyjnym.

 

Warto w przydomowym ogrodzie zasadzić tradycyjne odmiany drzew owocowych i je pokochać, chociaż owoce nie zawsze urodą dorównują tym sklepowym, to deklasują je pod względem wartości odżywczych i zdrowotnych. Wszystkie informacje jak założyć tradycyjny sad i jak o niego dbać - znajdziecie na stronie:

 

https://tradycyjnysad.pl/

 

 

Gizela Grabowska

Data dodania: 2023-03-08 19:09:58
Data edycji: 2023-03-08 19:49:02
Ilość wyświetleń: 98

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej