MegaMisja - program Fundacji Orange

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange MegaMisja dla klas I-III.

Dzięki udziałowi w programie, dzieci otrzymają wsparcie w rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych, wzmocnią postawy, które pomogą im zadbać o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci oraz ochronę przed szkodliwymi zjawiskami. Zajęcia rozpoczną się od września 2024 r. Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu reprezentować będą dwie klasy: 2a i 3a.

MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć, które realizowane są w oparciu o gotowe scenariusze opracowane przez ekspertów. Towarzyszy im ciekawa historia z zabawnym Psotnikiem, która pomaga zaangażować dzieci w różne aktywności. Wyzwania oraz ćwiczenia to dla nich dobra zabawa, a przy okazji nauka ważnych umiejętności. Każdy ze scenariuszy odnosi się do konkretnych wytycznych z podstawy programowej, zawiera też podpowiedzi, do jakich zagadnień omawianych podczas lekcji warto nawiązać oraz przy okazji jakich zajęć można go z powodzeniem zrealizować.

Monika Jastrząbek

O programie: