EKOfeston - Ekologiczny Festiwal Online

21 kwietnia 2023 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. I-III i IV-VIII wraz z wychowawcami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w EKOfestonie, czyli ogólnopolskim festiwalu ekologicznym online zorganizowanym przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Bolesławcu jako partner tego wydarzenia zaprosił do wzięcia udziału w EKOfestonie, który skierowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Festiwal odbył się w godz. 9.00-14.30. Wydarzenie było transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie internetowej: https://ekofeston.abrys.pl/

EKOfeston stał się jedną z niewielu okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal ten to połączenie wiedzy, atrakcji, potrzeb, predyspozycji oraz zainteresowań dzieci, a także dorosłych odbiorców. Na tegorocznym EKOfestonie zostały omówione tematy dotyczące prawidłowego segregowania odpadów, poruszone zostały również kwestie związane z ochroną klimatu i zasobów wody. Wystąpili także eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska. Kreatywne warsztaty, konkursy, barwne postaci i atrakcje pozwoliły na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy.

Udział w tym wydarzeniu pozwolił uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu na kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań.

Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom wraz z nagrodami, m.in. audiobookiem pt. "Leśne porządki" oraz planem lekcji z poprawną segregacją, za udział w Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston. Z kolei zdjęcia potwierdzające udział szkoły w EKOfestonie pojawiły się w filmie prezentującym podsumowanie festiwalu przez firmę Abrys Spółka z o.o. w ramach podziękowania za udział w tegorocznym wydarzeniu.

Adrian Banyś

EKOfeston III edycja 2023 r. EDUKACJA EKOLOGICZNA ABRYS - zobacz skrót z EKOfestonu 2023!

Dyplom dla szkoły za udział w Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston

Data dodania: 2023-04-21 17:05:00