Czcionka:

A+A-

Kontrast:

EKOfeston - Ekologiczny Festiwal Online

EKOfeston - Ekologiczny Festiwal Online

21 kwietnia 2023 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. I-III i IV-VIII wraz z wychowawcami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w EKOfestonie, czyli ogólnopolskim festiwalu ekologicznym online zorganizowanym przez firmę Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Bolesławcu jako partner tego wydarzenia zaprosił do wzięcia udziału w EKOfestonie, który skierowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

 

Festiwal odbył się w godz. 9.00-14.30. Wydarzenie było transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie internetowej: https://ekofeston.abrys.pl/

 

EKOfeston stał się jedną z niewielu okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal ten to połączenie wiedzy, atrakcji, potrzeb, predyspozycji oraz zainteresowań dzieci, a także dorosłych odbiorców. Na tegorocznym EKOfestonie zostały omówione tematy dotyczące prawidłowego segregowania odpadów, poruszone zostały również kwestie związane z ochroną klimatu i zasobów wody. Wystąpili także eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska. Kreatywne warsztaty, konkursy, barwne postaci i atrakcje pozwoliły na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy.

 

Udział w tym wydarzeniu pozwolił uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu na kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań.

 

Adrian Banyś

 

 

Dyplom dla szkoły za udział w Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston

Data dodania: 2023-04-21 17:05:00
Data edycji: 2023-05-10 17:59:55
Ilość wyświetleń: 249

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej