Dyplom dla szkoły za udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”

„Do Hymnu!” to już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych, zainicjowanego i organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Konkurs polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

10 listopada 2023 r. o godz. 12.45 w sali gimnastycznej szkoły odbyło się przesłuchanie konkursowe w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”. Jurorem głównym komisji był prof. Wojciech Maciejowski. Społeczność uczniowska szkoły wykonała Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego” (4 zwrotki) oraz dwie pieśni hymniczne: „Rota” (4 zwrotki) i „Marsz Polonia” (7 zwrotek).

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu otrzymała pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”.

Konkurs  jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Cele konkursu:

• doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,
  • zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,
  • rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,
  • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu została zakwalifikowana w II naborze do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!".

• Informacje, zdjęcia i film z przesłuchania konkursowego na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Świętowanie Dnia Niepodległości

• Więcej informacji o konkursie:

Organizator:

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego