Dyplom dla szkoły za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023''

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu otrzymała pamiątkowy dyplom za zaangażowanie i aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023" upamiętniającej 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia. Podziękowanie dla szkoły złożyła Pani Agnieszka Łesiuk-Krajewska - Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego kampanii „BohaterON - włącz historię!".

W ramach podziękowania szkoła otrzymała także bezpłatne egzemplarze gry „Cenzura” zaktualizowanej o 100 nowych haseł. „Cenzura” to gra edukacyjna, która w przystępny i oryginalny sposób przybliża tematykę historyczną z okresu II wojny światowej. Gra z powodzeniem może być wykorzystywana jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez młodzież wiedzy.

Ogólnopolska akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023" miała na celu promowanie wartości patriotycznych poprzez podejmowanie działań o tematyce powstańczej w szkole. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną, bazując na historiach Powstańców. Akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023" była realizowana pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Koordynatorzy akcji - pan Adrian Banyś i pani Małgorzata Maksymów składają serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023".

Adrian Banyś

„BohaterON w Twojej Szkole 2023'' - sprawozdanie z ogólnopolskiej akcji