Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

Maj to miesiąc dużego urozmaicenia w życiu szkolnym. Uczniowie wyjeżdżają wraz z nauczycielami na rozmaite wyprawy. 16 maja 2022 r. klasa 8 a i 7 b ze swoimi wychowawczyniami, panią Bożeną Oleksiuk-Rokoszną i Aleksandrą Szylin oraz panem Adrianem Banysiem wybrała się na wycieczkę edukacyjną do JuraParku w Krasiejowie. Miejscowość leżąca w pobliżu Opola słynie bowiem z bardzo ciekawych odkryć i ekspozycji.

 

TUNEL CZASU

Pierwszą atrakcją wycieczki był Tunel Czasu. Uczniowie zostali zaproszeni w podróż poprzez dzieje naszej planety na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel. Przemieszczaliśmy się przez miliardy lat istnienia Wszechświata w czasy, gdy jeszcze nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstały pierwsze formy życia. Obejrzeliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii. Każdy z uwagą przyglądał się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia.

 

JURAPARK

Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne plansze przedstawiające środowiska roślinne do poszczególnych okresów ery dinozaurów. Trasa wycieczkowa o długości 1500 metrów prowadziła nas na tereny rekonstrukcji mezozoicznych gadów i płazów naturalnej wielkości. Modele, które podziwialiśmy w JuraParku, wykonywane są z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami paleontologii. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania oglądaliśmy także liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów oraz zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.

 

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Ten obiekt sprawił, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku zamiast olbrzymich akwariów znajdowały się multimedialne ekrany. Stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów w oceanarium. A co najlepsze, podziwialiśmy je w ich naturalnej wielkości! Zobaczyliśmy z bliska, jak podwodne życie wyglądało tysiące lat temu.

 

PAWILON PALEONTOLOGICZNY

Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny z największymi w Europie skamieniałościami płazów i gadów, które uczniowie mogli podziwiać przez szklaną podłogę. Zwiedzanie zakończyło się wizytą w Prehistorycznym Oceanarium - w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu.

 

Było świetnie. Także dlatego, że mogliśmy poszaleć na 4 placach zabaw, rozmaitych karuzelach, zjeżdżalniach, kolejkach oraz bujającej się łodzi. Po nauce przez zabawę, nadszedł czas aktywnego wypoczynku i wzmacniania więzi koleżeńskich.

Wróciliśmy późno, ale byliśmy bardzo zadowoleni.

                                                                      

Inf.: Adrian Banyś, Aleksandra Szylin

 

Data dodania: 2022-05-25 22:28:48
Data edycji: 2022-05-25 23:25:58
Ilość wyświetleń: 678

Konkursy

Informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej