Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

I etap projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 3

I etap projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 3

„Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina” to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3. Opiekunami projektu są nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego - Agnieszka Markowicz i Adrian Banyś oraz nauczycielka religii - Halina Rudzik. Projekt ten skierowany jest do całej społeczności uczniowskiej kl. I-VIII wraz z Samorządem Uczniowskim, rodziców wraz z Radą Rodziców oraz nauczycieli. Jego termin to październik / listopad 2019 r. Wycieczka to pierwsza część projektu edukacyjnego.

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie z klasy 7a i 6b pod opieką wychowawców - Agnieszki Markowicz, Adriana Banysia oraz Tomasza Bugaja wzięli udział w wycieczce w ramach I etapu projektu. Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do „Wioski Smaków” w Lipianach i pod okiem pań brali udział w cudownej przygodzie cukierniczej, która nauczyła ich jak przygotować i wypiekać rogale świętomarcińskie. Młodzież świetnie poradziła sobie także podczas spaceru Szlakiem Lipowego Zagajnika, by zapoznać się z przyrodą wioski oraz znaleźć skarb na zakończenie wyprawy.

Podczas warsztatów i zabaw kulinarnych uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania inną kulturą, kształtowali pozytywne postawy, osiągnęli wspólne cele oraz poszerzyli swoje  wiadomości językowe, gdyż podczas warsztatów każdy z nich poznał również nowe słownictwo w języku niemieckim. Oprócz umiejętności i wiedzy kulinarnej, każdy uczestnik został zapoznany z techniką i pracą wykonywaną w zawodzie cukiernika.

 

Uczniowie przywieźli z wycieczki przepis na rogale świętomarcińskie. Pozyskane wiadomości zostały z kolei rozpowszechnione wśród młodzieży szkolnej. Natomiast klasy VII i VIII uczestniczyły także we wspólnych warsztatach językowych, w czasie których powstały ciekawe prace zawierające przepis na rogale w języku niemieckim i angielskim. Prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetkach szkolnych.

 

Głównym celem projektu jest przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina i jego działalności związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych oraz propagowanie akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” związanej ze zbiórką pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki oraz mającej na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy swoich rówieśników.

 

Cele szczegółowe projektu to: rozbudzenie zainteresowań uczniów inną kulturą, wzbogacenie słownictwa uczniów w języku obcym, kształtowanie pozytywnych postaw i budowanie wspólnych celów, rozwijanie twórczości i kreatywności plastycznej dzieci oraz

rozwijanie współpracy z rodzicami i całą społecznością szkolną.

 

Prezentacja realizacji działań zawartych w celach projektu została opublikowana m.in. na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec oraz portalu „istotne.pl”.

 

Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną na II etap projektu edukacyjnego, który odbędzie się w dniach: 7-8 listopada 2019 r.

 

Dnia 8 listopada 2019 r. będzie miała miejsce sprzedaż rogalików przygotowanych na tę okazję przez rodziców uczniów kl. I-VIII. W tym roku, w ramach projektu „Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina”, połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na akcję „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”, natomiast druga połowa zostanie przekazana na szkolne pomoce edukacyjne.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2019-11-05 21:44:44
Data edycji: 2019-11-05 21:51:32
Ilość wyświetleń: 662

Konkursy

Informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej