Czcionka:

A+A-

Kontrast:

I etap projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 3

I etap projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 3

„Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina” to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3. Opiekunami projektu są nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego - Agnieszka Markowicz i Adrian Banyś oraz nauczycielka religii - Halina Rudzik. Projekt ten skierowany jest do całej społeczności uczniowskiej kl. I-VIII wraz z Samorządem Uczniowskim, rodziców wraz z Radą Rodziców oraz nauczycieli. Jego termin to październik / listopad 2019 r. Wycieczka to pierwsza część projektu edukacyjnego.

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie z klasy 7a i 6b pod opieką wychowawców - Agnieszki Markowicz, Adriana Banysia oraz Tomasza Bugaja wzięli udział w wycieczce w ramach I etapu projektu. Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do „Wioski Smaków” w Lipianach i pod okiem pań brali udział w cudownej przygodzie cukierniczej, która nauczyła ich jak przygotować i wypiekać rogale świętomarcińskie. Młodzież świetnie poradziła sobie także podczas spaceru Szlakiem Lipowego Zagajnika, by zapoznać się z przyrodą wioski oraz znaleźć skarb na zakończenie wyprawy.

Podczas warsztatów i zabaw kulinarnych uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania inną kulturą, kształtowali pozytywne postawy, osiągnęli wspólne cele oraz poszerzyli swoje  wiadomości językowe, gdyż podczas warsztatów każdy z nich poznał również nowe słownictwo w języku niemieckim. Oprócz umiejętności i wiedzy kulinarnej, każdy uczestnik został zapoznany z techniką i pracą wykonywaną w zawodzie cukiernika.

 

Uczniowie przywieźli z wycieczki przepis na rogale świętomarcińskie. Pozyskane wiadomości zostały z kolei rozpowszechnione wśród młodzieży szkolnej. Natomiast klasy VII i VIII uczestniczyły także we wspólnych warsztatach językowych, w czasie których powstały ciekawe prace zawierające przepis na rogale w języku niemieckim i angielskim. Prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetkach szkolnych.

 

Głównym celem projektu jest przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina i jego działalności związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych oraz propagowanie akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” związanej ze zbiórką pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki oraz mającej na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy swoich rówieśników.

 

Cele szczegółowe projektu to: rozbudzenie zainteresowań uczniów inną kulturą, wzbogacenie słownictwa uczniów w języku obcym, kształtowanie pozytywnych postaw i budowanie wspólnych celów, rozwijanie twórczości i kreatywności plastycznej dzieci oraz

rozwijanie współpracy z rodzicami i całą społecznością szkolną.

 

Prezentacja realizacji działań zawartych w celach projektu została opublikowana m.in. na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec oraz portalu „istotne.pl”.

 

Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną na II etap projektu edukacyjnego, który odbędzie się w dniach: 7-8 listopada 2019 r.

 

Dnia 8 listopada 2019 r. będzie miała miejsce sprzedaż rogalików przygotowanych na tę okazję przez rodziców uczniów kl. I-VIII. W tym roku, w ramach projektu „Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina”, połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na akcję „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”, natomiast druga połowa zostanie przekazana na szkolne pomoce edukacyjne.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2019-11-05 21:44:44
Data edycji: 2019-11-05 21:51:32
Ilość wyświetleń: 462

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej