Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w kl. 1a i 2a

Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w kl. 1a i 2a

Śniadanie to podstawa do tego, żeby dzieci mogły dobrze funkcjonować w szkole, żeby mogły się uczyć, koncentrować, aktywnie skorzystać z tego, co daje im cały dzień. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy.  Jeśli dziecko dostaje zdrowe śniadanie, wychodzi z domu z zapasem energii przynajmniej na kilka godzin. Lepiej przyswaja wiedzę, bo przepływ impulsów nerwowych jest szybszy. Warunkiem jest jednak to, by pierwszy posiłek dnia był pełnowartościowy i zbilansowany.

 

Promowaniu zdrowych i regularnych śniadań oraz zdrowych nawyków żywieniowych służą różnego rodzaju akcje zarówno ogólnopolskie, jak i te o zasięgu światowym. W naszej szkole, w listopadzie, obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Śniadania. Klasy 1a i 2a przyszykowały nie lada poczęstunek. Dzieci samodzielnie przygotowywały pyszne sałatki owocowe, używały do tego również jogurtów naturalnych i cynamonu. Na ławkach królowały przede wszystkim jabłka, banany, mandarynki i borówki. Znalazły się również sery, wędliny i bio warzywa. Były też jajka na twardo, w majonezie oraz sadzone. Wszystko przyozdobione szczypiorkiem z domowego ogródka. Do tego zdrowe musli - złożone przede wszystkim z płatków owsianych. Największym hitem były cieplutkie i pachnące naleśniki z białym serem lub domowym dżemem. Niesłodzona herbatka z pokrzywy zachwyciła prawie wszystkich.

 

To było iście królewskie śniadanie. Dzięki niemu dzieci poznały nowe smaki i mogły przekonać się, że powinny wybierać nie tylko słodkie i niezdrowe płatki śniadaniowe, ale też takie, które będą dla nich pożywną i wartościową alternatywą. Herbatka, jeśli nie jest posłodzona, smakuje równie dobrze, a na parówce świat się nie kończy...

 

Warto eksperymentować przy przygotowaniu śniadań!

 

 

Monika Jastrząbek

Ewelina Potaśnik

 

 

Data dodania: 2023-11-19 16:43:26
Data edycji: 2023-11-19 17:12:43
Ilość wyświetleń: 157

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej