Ikona powiększania tekstu

Szkolna lekcja demokracji

- wybory do Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2024/2025

Dzień 17 października 2024 r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie kl. VII-VIII wchodzący w skład Komisji Wyborczej: Maja Kowalczyk - przewodnicząca, Natalia Turecka - zastępca oraz członkowie komisji: Alicja Pławiak i Carmen Żekieć.

Do czasu wyborów kandydaci biorący udział w wyborach prowadzili kampanię wyborczą. Przez okres tego czasu uczniowie zachęcali swoich rówieśników z kl. IV-VIII do oddania głosu na własną kandydaturę. Uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających imiona i nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy wybranym kandydacie. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i sporządziła protokół. Następnego dnia ogłoszono wyniki wyborów.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica kl. 8a - Oliwia Irska, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Funkcję zastępcy przewodniczącego będzie pełnić uczeń kl. 8a - Dominik Majewski, a funkcję sekretarza uczeń kl. 7a - Piotr Polak.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

1. Oliwia Irska, kl. 8a - 24 głosy
  2. Dominik Majewski, kl. 8a - 23 głosy
  3. Piotr Polak, kl. 7a - 21 głosów
  4. Julia Zdunek, kl. 5a - 20 głosów
  5. Alicja Jaśko, kl. 7b - 18 głosów
  6. Zofia Gawlik, kl. 8b - 17 głosów
  7. Jakub Nikodem, kl. 4b - 16 głosów
  8. Nina Grabowy, kl. 4b - 10 głosów

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz nauczycielom i uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025.

Adrian Banyś i Justyna Orszulak

Data dodania: 2024-10-18 15:50:20