Program UNICEF Miasto Przyjazne Dzieciom - spotkanie zespołu koordynacyjnego

Dnia 16 kwietnia 2024 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu (przy ul. Zgorzeleckiej 28/29) odbyło się spotkanie zespołu interdyscyplinarnego ds. współpracy i koordynacji działań związanych z wdrożeniem na terenie Bolesławca Programu Miasto Przyjazne Dzieciom - realizowanego we współpracy z organizacją UNICEF Polska.

Podczas spotkania, prowadzonego przez  przedstawicielki UNICEF - panią Małgorzatę Połowniak-Dąbrowską i panią Agnieszkę Telusiewicz-Pacak, została przedstawiona idea programu, poruszono temat dotyczący Konwencji o prawach dziecka, przedstawiono przykłady diagnoz i planów miast uczestniczących w programie oraz odbyła się krótka debata o tym, co jest dla młodych ludzi w mieście ważne i jakie są ich potrzeby.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: Karol Budaj, Oliwia Irska, Piotr Polak oraz dyrektor szkoły - pani Anna Goździk i opiekun Samorządu Uczniowskiego - pan Adrian Banyś.

• Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Każdemu dziecku przysługują takie same prawa - prawa dziecka

Adrian Banyś

fot. UM Bolesławiec

Miasto Przyjazne Dzieciom

20 listopada 2023 r. - akcja UNICEF „Na niebiesko dla każdego dziecka”

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

Data dodania: 2024-04-16 20:07:16