Dyplom UNICEF dla szkoły za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu otrzymała pamiątkowy dyplom za zorganizowanie obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF” w roku szkolnym 2023/2024 oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej. Podziękowanie dla szkoły złożyła Pani Renata Bem - Dyrektor Generalna UNICEF Polska.

Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF było zwrócenie szczególnej uwagi na prawo dzieci do partycypacji i swobodnego wyrażania swojego zdania we wszystkich sprawach, które dotyczą młodego człowieka. Konwencja o prawach dziecka gwarantuje każdemu dziecku prawo do bycia wysłuchanym, a zdanie dziecka powinno być traktowane poważnie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego składają serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska - organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci.

Adrian Banyś i Justyna Orszulak

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF