Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

W terminie od 10 do 15 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 7a i 7b wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Ustroniu Morskim.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami regionu, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z naturą i krajobrazem nadmorskim, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, odporności emocjonalnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie. Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele - Wanda Wysocka, Marta Łagowska, Adrian Banyś oraz rodzic - Aneta Kozińska. Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas na plaży poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne, wspólne wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy.

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Zapewnili bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci karaoke, gier i ogniska. Klasy 7a i 7b miały również okazję odbyć rejs statkiem po Bałtyku oraz zwiedzić Kołobrzeg. Mając również na uwadze edukacyjny charakter „Zielonej Szkoły”, uczniowie uczestniczyli we wszelkiego rodzaju warsztatach i zajęciach dydaktycznych.

„Zielona Szkoła” okazała się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych grach i zabawach integracyjnych oraz  konkursach, ucząc się przy tym zasad zdrowej rywalizacji.

W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu nad morzem. Każdy z nich na zawsze zapamięta mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

 

Kl. 7a: Wanda Wysocka, Adrian Banyś

Kl. 7b: Marta Łagowska, Aneta Kozińska

 

Data dodania: 2019-06-19 11:51:05
Data edycji: 2019-07-04 22:13:36
Ilość wyświetleń: 699

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej