Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

W terminie od 10 do 15 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 7a i 7b wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Ustroniu Morskim.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami regionu, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z naturą i krajobrazem nadmorskim, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, odporności emocjonalnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie. Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele - Wanda Wysocka, Marta Łagowska, Adrian Banyś oraz rodzic - Aneta Kozińska. Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas na plaży poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne, wspólne wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy.

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Zapewnili bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci karaoke, gier i ogniska. Klasy 7a i 7b miały również okazję odbyć rejs statkiem po Bałtyku oraz zwiedzić Kołobrzeg. Mając również na uwadze edukacyjny charakter „Zielonej Szkoły”, uczniowie uczestniczyli we wszelkiego rodzaju warsztatach i zajęciach dydaktycznych.

„Zielona Szkoła” okazała się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych grach i zabawach integracyjnych oraz  konkursach, ucząc się przy tym zasad zdrowej rywalizacji.

W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu nad morzem. Każdy z nich na zawsze zapamięta mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

 

Kl. 7a: Wanda Wysocka, Adrian Banyś

Kl. 7b: Marta Łagowska, Aneta Kozińska

 

Data dodania: 2019-06-19 11:51:05
Data edycji: 2019-07-04 22:13:36
Ilość wyświetleń: 520

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej