Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

„Zielona Szkoła” w Ustroniu Morskim

W terminie od 6 do 12 maja 2019 r. uczniowie kl. 3a i 5b wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Ustroniu Morskim.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami regionu, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z naturą i krajobrazem nadmorskim, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, odporności emocjonalnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie. Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele - Hanna Paliga, Renata Ćwik-Borowska, Adrian Banyś, Magda Kurtz oraz rodzic - Dariusz Kłonicki. Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas na plaży poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne, wspólne wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy.

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Zapewnili bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci karaoke, gier i ogniska. Uczniowie wzięli udział w konkursie czystości i zachowania oraz konkursie związanym z nazwą i opisem pokoju. Klasy 3a i 5b miały również okazję odbyć rejs statkiem po Bałtyku oraz zwiedzić Muzeum Minerałów w Kołobrzegu, wejść na latarnię w Gąskach, zobaczyć ogrody w Dobrzycy, jak także zwiedzić skansen chleba z możliwością upieczenia własnych bułeczek. Mając również na uwadze edukacyjny charakter „Zielonej Szkoły”, uczniowie uczestniczyli we wszelkiego rodzaju warsztatach i zajęciach dydaktycznych.

„Zielona Szkoła” okazała się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz przy stole. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych grach i zabawach integracyjnych oraz  konkursach, ucząc się przy tym zasad zdrowej rywalizacji.

W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu nad morzem. Dzieci na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

 

Kl. 3a - Hanna Paliga, Renata Ćwik-Borowska

Kl. 5b - Adrian Banyś, Magda Kurtz

 

Data dodania: 2019-05-14 21:37:04
Data edycji: 2019-05-14 22:04:54
Ilość wyświetleń: 555

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej