Zajęcia pt."Stacja DOBRA NOWINA"

Zajęcia pt.

Zapraszam uczniów klas V, VI, VII i VIII na zajęcia pt."Stacja DOBRA NOWINA" w poniedziałki o godz. 13.40 do sali lekcyjnej nr 10.

Celem zajęć jest :

-    rozwijanie zainteresowania Dobrą Nowiną czyli Ewangelią,

• systematyczne i kreatywne przygotowanie się do olimpiady biblijnej,
  • budowanie dobrych, wzajemnych relacji,
  • poznawaniu Pisma Świętego jako żródła prawdy o Bogu oraz człowieku,
  • realizowanie zadań statutowych szkoły dotyczących wychowania do wartości.

W tym roku szkolnym w centrum uwagi znajdzie się Ewangelia wg św. Łukasza, ponieważ uczniowie szkoły w kwietniu 2020 r. będą brać udział w Powiatowej Olimpiadzie Biblijnej poświęconej właśnie tej Ewangelii.

"Stacja Dobra Nowina" ma służyć uczniom, którzy pragną studiować Pismo Święte indywidualnie oraz w grupie uczniów. Uczestnicy zajęć będą losować dwie teczki, w których będzie znajdował się egzemplarz Ewangelii wg św. Łukasza, zeszyt, przybory do pisania oraz słodka niespodzianka. Osoby, które w danym tygodniu wylosują teczkę po zajęciach zabiorą ją do domu. Przez tydzień będą studiować Ewangelię, zrobią notatkę lub rysunek w zeszycie z przeczytanego fragmentu. Przyniosą teczkę na kolejne zajęcia.

Metoda "wędrujących teczek", które co poniedziałek docierają do "Stacji Dobra Nowina" oraz metoda zamiany ról ucznia z nauczycielem – uczeń w roli eksperta (wykładowcy) pozwoli na ciekawe i efektywne wzbogacanie wiedzy biblijnej.

Prowadząca zajęcia – Halina Rudzik

Data dodania: 2019-10-03 08:42:54