Zabawy z przysłowiami

"W marcu jak w garncu"- przysłowie to, znane wszystkim dzieciom, wykorzystaliśmy do zajęć w świetlicy.

Łamigłówki, rebusy, zagadki, kolorowanki, układanie krótkich wierszy. Te wszystkie działania odbyły się w związku z tematem: Jak się bawić z przysłowiami? Odpowiedzią jest: Z FANTAZJĄ I RADOŚNIE.

Przysłowia nauczają, przestrzegają, nakazują, zakazują lub wyśmiewają wady ludzkie.

W świetlicy zorganizowaliśmy gry, zabawy, konkursy czytelnicze, plastyczne o przysłowiach na miesiąc- marzec. Jest on miesiącem oczekiwania na wiosnę, dlatego postanowiliśmy wyszukać jak najwięcej przysłów o marcu.

Maria Kurhan

Data dodania: 2021-03-14 19:54:54