Zabawa ekologiczno-przyrodnicza  dla klas I-III  ,,Ziemia naszym domem”

Dn. 05.10.21 r. w SP nr 3  odbyła się zabawa ekologiczno-przyrodnicza  dla klas I- III  ,,Ziemia naszym domem”  pod przewodnictwem Urszuli Szai  i Julity Witnik.

Dzieci z kl. I- III spotkały się w sali gimnastycznej. Każda klasa zaprezentowała wykonaną kukłę lub modelkę ubraną w strój jesienny wykonany z różnych materiałów, oraz piosenkę o tematyce przyrodniczej.  Reprezentanci klas wzięli udział w quizie przyrodniczo - ekologicznym -odpowiadali  na pytania dotyczące wiedzy przyrodniczej zaczerpniętej z doświadczenia oraz nauki szkolnej. Dzielili się wiedzą o ekologii, segregacji śmieci, porach roku, zmianach zachodzących w przyrodzie .

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce- ,, rozbierając” Panią Jesień i wrzucając dany element do  worków w odpowiednim kolorze:  do plastiku, papieru, bio, elektroodpadów, ubrań, nakrętek.  Zabawę uświetniły wspólne tańce integracyjne : ,, Powitanka” , ,, Deszczyk”, ,, Taniec radości”, ,,La Brastringlo”.  Panie z jury-  Patrycja Kasperek i  Renata Ćwik - Borowska ogłosiły wyniki w danych konkurencjach i dzieci otrzymały nagrody, którymi były przybory szkolne.

Z sali dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone- przez zabawę  poszerzyły swoje umiejętności i wiedzę przyrodniczo – ekologiczną.

Urszula Szaja i  Julita Witnik

Data dodania: 2021-10-07 18:33:45