Zabawa ekologiczno –przyrodnicza dla klas I-III ,,Pożegnanie lata”

Dnia 23.09.2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się zabawa ekologiczno –przyrodnicza dla klas I-III ,,Pożegnanie lata” pod przewodnictwem Urszuli Szai.

Dzieci z klas I-III spotkały się w sali gimnastycznej. Każda klasa zaprezentowała plakaty i piosenkę lub wiersz o tematyce przyrodniczej bądź  ekologicznej. Reprezentanci klas wzięli udział w quizie przyrodniczo- ekologicznym- odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy zaczerpniętej z doświadczenia oraz nauki szkolnej. Dzielili się wiedzą o ekologii, segregacji śmieci, porach roku, zmianach zachodzących w przyrodzie.

Zabawę uświetniły wspólnie wykonane tańce integracyjne:  ,,Powitajmy się”, ,,Deszczyk”, ,, Taniec radości”, inscenizacja do wysłuchanego utworu   instrumentalnego ,, Jesień” A. Vivaldiego. Panie z jury – p. Halina Rudzik i p. Ewa Nadwodna ogłosiły wyniki i rozdały nagrody, którymi były przybory szkolne.

Przez zabawę dzieci pogłębiły swoją wiedzę przyrodniczo- ekologiczną, jednocześnie miło spędziły czas wspólnie śpiewając i tańcząc.

Urszula Szaja

Data dodania: 2022-09-29 19:44:19