Zabawa ekologiczno- przyrodnicza dla klas I – III

Dnia 07.10.2020 r. odbyła się zabawa ekologiczno- przyrodnicza dla klas I – III pt. „Pożegnanie lata”. Dzieci z klas I – III spotkały się na boisku szkolnym. Każda klasa zaprezentowała  wykonany plakat o tematyce jesiennej, o ochronie środowiska, a szczególnie o ochronie przyrody.

Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy przyrodniczej zaczerpniętej z doświadczenia oraz nauki szkolnej. Dzieliły się wiedzą o porach roku, zmianach zachodzących w przyrodzie i w pogodzie.

Każda klasa zaprezentowała piosenkę o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Wszyscy tańczyli tańce integracyjne: „Powitanka” i „Deszczyk” z zachowaniem przepisów.

Zorganizowały i opracowały

Urszula Szaja