Zabawa andrzejkowa

30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Pomysłodawcą imprezy dla klas IV - VIII była Rada Rodziców, a koordynatorem pani Małgorzata Maksymów z pomocą pani Justyny Orszulak. Zabawę organizowały klasy 8 „a” i 8 „c”.

Uczniowie naszej szkoły przez trzy godziny świetnie bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej - odbywały się tam tańce i tradycyjne andrzejkowe zabawy – a także w szkolnej stołówce, gdzie uczniowie klas ósmych przygotowali dla uczestników imprezy ciekawe wróżby andrzejkowe.

Rodzice zaangażowani w przedsięwzięcie sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, a także smaczne frytki i napoje, pozyskując w ten sposób fundusze na rzecz Rady Rodziców. Podczas imprezy panowała bardzo miła, przyjazna atmosfera. Uczniowie opuszczali szkołę uśmiechnięci i zadowoleni.

Andrzejki odbyły się także w świetlicy szkolnej, gdzie panie Krystyna Kurhan, Bożena Oboza, Ewa Nadwodna i Agnieszka Naprawca przygotowały bardzo smaczny poczęstunek, a przy współudziale uczniów piękne dekoracje, tradycyjne zabawy oraz ciekawe wróżby. Rodzice zapewnili różnorodne słodycze i przekąski. Pani Agnieszka Markowicz zapoznała dzieci z dawnymi obyczajami andrzejkowymi. Nie zabrakło także „czarodziejskich strojów” wśród uczniów i nauczycieli…

Andrzejki służyły nie tylko dobrej zabawie, przypomnieniu dawnych zwyczajów i pozyskaniu funduszy na rzecz Rady Rodziców, ale także integracji naszych polskich i ukraińskich uczniów.

Anna Ryżewska

Data dodania: 2022-12-04 19:50:24