Czcionka:

A+A-

Kontrast:

XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ochrona Przyrody w Polsce”2019

  XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ochrona Przyrody w Polsce”2019

                    W dniach 9 i 10 maja 2019 r. troje uczniów - Maja Wojtowicz, Miłosz Wojtowicz i Szymon Olechnowicz reprezentowali szkołę w finale XVI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego szkół podstawowych pt. „Ochrona Przyrody w Polsce”, którego organizatorem był Zarząd Okręgu  LOP w Jeleniej Górze.

Konkurs przebiegał na trzech etapach: szkolnym, rejonowym i regionalnym. Na szczeblu szkolnym uczestniczyło 650  uczniów z obszaru dawnego województwa jeleniogórskiego. Etap rejonowy, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu,  odbył się 4 kwietnia 2019 r.   Do etapu regionalnego awansowali wszyscy reprezentanci  naszej szkoły, dołączając do elitarnej grupy 23 uczniów –uczestniczących w finałowej części przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Siekierczynie.                                                

    Ostatecznie uczeń klasy 6a - Szymon Olechnowicz zdobył 11. miejsce w etapie regionalnym. Nagrodą organizatorów dla laureatów etapu powiatowego konkursu była interesująca wycieczka na trasie: Siekierczyn Lubań--Leśna- Świeradów Zdrój-Szklarska Poręba-Michałowice. Ponadto zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe dla uczestników i opiekunów.

Opiekun: Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2019-06-02 17:37:52
Data edycji: 2019-06-02 18:05:17
Ilość wyświetleń: 559

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej