XVI Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Dnia 16.05.2023 r. odwiedziliśmy po raz kolejny 10. Pułk Dowodzenia we Wrocławiu, który razem z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Dolnośląską Rodziną Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK był współorganizatorem Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej.

Obecną edycję konkursu wygrali wszyscy uczniowie - nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał upominek za udział. Oprócz części teoretycznej młodzież mogła zapoznać się z pułkiem i jego zadaniami. Odbyły się zajęcia z ceremoniału wojskowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz został zaprezentowany sprzęt łączności. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 7a i 8c.

Małgorzata Maksymów
Data dodania: 2023-05-22 22:09:15