XIX MARATON PISANIA LISTÓW

Dobro to jedna z niewielu rzeczy, która wraca, gdy się ją daje. Bezinteresowna pomoc w dzisiejszych czasach nie jest często spotykanym zjawiskiem, a mimo to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu potrafią wyciągnąć dłoń do drugiego człowieka, nie oczekując niczego w zamian.

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowała po raz pierwszy  Nocny Maraton Pisania Listów z 7/8 grudnia 2018 roku. Akcja objęta patronatem pozarządowej organizacji Amnesty International polegała na napisaniu listów, których treść nawoływała do uwolnienia więźniów politycznych z krajów całego świata. Pozbawienie wolności jest jedynie przejawem łamania praw człowieka. By pomóc w uwolnieniu ofiar niesprawiedliwego traktowania, ambasady krajów przetrzymujących skazańców rokrocznie zasypywane są milionami listów z prośbą o ułaskawienie.

Akcje Amnesty International mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem łamania praw człowieka i podejmowanie działań mających temu zapobiec. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspomóc to globalne przedsięwzięcie i przyczynić się do uratowania skazańców. Uczniowie z ogromną aprobatą wsparli wydarzenie – udało nam się napisać 309 listów do 3 krajów,  do Wenezueli, Kirgistanu i Maroko.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i mamy nadzieję, że udział w przyszłorocznej edycji pozwoli na uratowanie z niewoli kolejnych niesłusznie skazanych!

XIX edycja Maratonu Pisania Listów z Amnesty International została objęta patronem   KURATORIUM  OŚWIATY  WE  WROCŁAWIU.

/Dyrektor SP3 Dorota Basiak wraz z nauczycielami Patrycja Kasperek, Wanda Wysocka, Aleksandra Szylin, Magda Kurtz/

Data dodania: 2018-12-08 19:59:19
Data edycji: 2018-12-10 11:00:20