WZRUSZAJĄCE SPOTKANIE DZIECI Z SENIORAMI

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami w dniu 31 stycznia 2023 roku odwiedzili seniorów mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu przy ulicy Piastów 17.

Celem spotkania bylo wspólne kolędowanie, zaprezentowanie jasełek, a nawet wzajemne obdarowanie się prezentami. Wzruszająca i rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tego międzypokoleniowego spotkania. Dzieci w uroczy sposób, w pięknych kostiumach prezentowały sceny z narodzenia Pana Jezusa, tańczyły oraz razem z seniorami śpiewały kolędy.

Pod koniec wspólnego kolędowania Maryja i Józef, w imieniu nas wszystkich złożyli seniorom serdeczne życzenia oraz wręczyli każdemu małe prezenty i obrazki przedstawiające Świętą Rodzinę. Ze względu na stan zdrowia nie wszyscy seniorzy mogli być na przedstawieniu i pozostali  w swoich pokojach. Oni również dostali przygotowane przez nas podarki, przekazane im zostały przez panią terapeutkę. Po występie uczniowie zostali ugoszczeni upieczonym na tę okazję ciastem i kompotem. Otrzymali również słodycze oraz piękną lalkę wykonaną na szydełku własnoręcznie przez jedną z seniorek.

Dziękujemy seniorom i ich opiekunom za serdeczną gościnę, uczniom za piękny występ, a rodzicom za pomoc i współpracę.

Halina Rudzik, Urszula Szaja, Ewa Nawodna

Data dodania: 2023-02-06 19:49:52