Wystawa "100 lat Niepodległej"

Wystawa

Dnia 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się uroczyste obchody z okazji „100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

W czasie uroczystości Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego, ogłosił wyniki konkursu prac plastycznych uczniów kl. I-VIII, biorących udział w wystawie pt. „100 lat Niepodległej”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Aleksander Bociek, Lena Korycka, Miłosz Wojtowicz, Milan Junak i Zuzanna Błotna. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki w postaci nagród książkowych oraz kalendarzy. Gratulacje złożyli również Kornel Filipowicz - zastępca prezydenta miasta i Dorota Basiak - dyrektor szkoły.

Prace plastyczne uczniów przedstawiające historię naszej Ojczyzny zostały wyeksponowane zarówno w szkole, jak również przed budynkiem placówki w ramach wystawy pt. „100 lat Niepodległej. Zaprezentowano także daty szczególnie ważne w historii Polski. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

Data dodania: 2018-11-11 18:27:55
Data edycji: 2018-11-11 18:35:28