WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BOLESŁAWIEC IX KADENCJI

WYNIKI WYBORÓW RADNYCH

MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

BOLESŁAWIEC IX KADENCJI

Dnia 12 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec IX kadencji.

O prawidłowy przebieg wyborów zadbali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Agnieszka Markowicz i pan Adrian Banyś oraz uczniowie kl. 8b wchodzący w skład Okręgowej Komisji Wyborczej dla okręgu wyborczego nr 3 w Szkole Podstawowej nr 3:

1. Przewodnicząca – Wiktoria Pietraszun,
  2. Z-ca przewodniczącej – Maja Matyjewicz,
  3. Członek – Aleksandra Kulik,
  4. Członek – Natasza Sobczak,
  5. Członek – Sasza Zarówny.

Kandydującymi osobami na radnych w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec IX kadencji byli:

• Kacper Biernat – uczeń kl. 7a,
  • Filip Szymański – uczeń kl. 7a.

W związku z tym, że liczba kandydatów była równa ilości mandatów przypadających na dany okręg, wybory przybrały formę plebiscytu. Uczniowie kl. VII-VIII oddali swoje głosy poparcia na Kacpra i Filipa, aby Szkoła Podstawowa nr 3 była reprezentowana przez dwóch przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Miasta Bolesławiec IX kadencji.

Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół i przekazała wyniki z przeprowadzonych wyborów do Urzędu Miasta dla Miejskiej Komisji Wyborczej Młodzieżowej Rady Miasta w Bolesławcu.

Wyniki wyborów:

1. Filip Szymański – 30 oddanych głosów,
  2. Kacper Biernat – 23 oddane głosy.

Miło jest nam poinformować, że uczniowie kl. 7a - Filip Szymański i Kacper Biernat będą reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Bolesławiec IX kadencji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także zgłoszonym kandydatom oraz uczniom kl. VII-VIII za udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec IX kadencji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś