Wyniki „Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS” z języka niemieckiego

Dnia 07.11.2018r. odbyła się „Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa - OLIMPUS” z języka niemieckiego - sesja jesienna 2018. W olimpiadzie udział brali uczniowie z kl. IV-VIII. Celem olimpiady było zwiększenie wiadomości gramatyczno-leksykalnych, umiejętności oraz kompetencji językowych wśród uczniów w zakresie języka niemieckiego.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że uczeń kl. IVbMiłosz Wojtowicz zajął 1. miejsce w konkursie w kategorii klas czwartych szkoły podstawowej. Miłosz otrzyma grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Natomiast uczennica kl. VbLena Korycka zajęła 3. miejsce w olimpiadzie w kategorii klas piątych szkoły podstawowej. Dyplomy laureata za zajęcie 15. miejsca otrzymają także uczennice kl. VbAleksandra Kulik i Kaja Zatylna. Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły uplasowali się również na dobrych pozycjach.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom olimpiady i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele języka niemieckiego:

Adrian Banyś