Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Forget-me-not”

W dniu 18 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Forget-me-not” dla uczniów z klas IV-VIII w wersji papierowej. Sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zmierzyło się z zadaniami skonstruowanymi w oparciu o zakres tematyczny obejmujący znajomość podanego wcześniej materiału, tj. opowiadania, sentencji oraz współczesnej piosenki angielskiej. Poszczególne teksty były zaopatrzone w szczegółowe objaśnienia i przydzielone według stopnia trudności odpowiednio dla klas: IV-VI oraz VII-VIII. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, pamięcią oraz sprawdzić zdolności czytania ze zrozumieniem.

Celem konkursu było podniesienie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie uczniów językiem angielskim. Mamy nadzieję, że szkolni reprezentanci NIE ZAPOMNĄ tego wydarzenia.

WYNIKI KONKURSU:

• Zofia Gawlik (kl. 6b): 91/100 % - dyplom z wyróżnieniem,
  • Nel Tasdelen (kl. 5b): 57/100 % - dyplom uznania,
  • Karol Budaj (kl. 5b): 53/100 % - dyplom uznania,
  • Jan Maksymów (kl. 5b): 47/100 % - dyplom uczestnika,
  • Agata Korycka (kl. 5b): 43/100 % - dyplom uczestnika,
  • Bianka Wilisowska (kl. 4b): 28/100 % - dyplom uczestnika.

Wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2023 roku.

Gratulujemy osiągniętych wyników uczniom oraz nauczycielom języka angielskiego w naszej szkole.

/Opracowała Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2023-05-28 19:18:54