Wyniki Ogólnopolskiego konkursu ''Forget me not'' z języka angielskiego

W dniu 23 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Forget-me-not dla uczniów z klas  IV-VIII w wersji papierowej.

Siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zmierzyło się z zadaniami skonstruowanymi w oparciu o zakres tematyczny obejmujący znajomość podanego wcześniej materiału tj. opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie. Poszczególne teksty były zaopatrzone w szczegółowe objaśnienia
i przydzielone według stopnia trudności odpowiednio dla klas: IV-VI oraz VII-VIII. Pytania konkursowe obejmowały zadania zamknięte (wielokrotnego wyboru, zadania na dobieranie oraz typu prawda-fałsz) i zadania otwarte (z luką oraz zadania krótkiej odpowiedzi).

Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, pamięcią, oraz sprawdzić zdolności czytania ze zrozumieniem.

Szkolnym koordynatorem była Pani Patrycja Kasperek.

Celem konkursu było podniesienie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie uczniów językiem angielskim. Mamy nadzieję, że szkolni reprezentanci NIE-ZAPOMNĄ tego wydarzenia.

Gratulujemy osiągniętych wyników uczniom oraz  nauczycielom języka angielskiego
w naszej szkole.

Opracowała Patrycja Kasperek