Wyniki konkursu z języka niemieckiego pt. „Mein Adventskalender - mój kalendarz adwentowy"

Wyniki konkursu z języka niemieckiego pt. „Mein Adventskalender - mój kalendarz adwentowy”

Adresaci konkursu: uczniowie klas IV-VIII uczący się języka niemieckiego.

Cele konkursu:

- rozbudzenie w uczniach zainteresowania kulturą oraz językiem niemieckim,

- rozwijanie kreatywności oraz otwartości na inną kulturę i tradycję,

- zapoznanie z bożonarodzeniowymi tradycjami w krajach niemieckojęzycznych,

- rozwijanie talentów plastycznych.

Wyniki konkursu:

- laureaci I-III miejsca:

1.miejsce – Kacper Gudzowski, kl. 8a

2.miejsce – Miłosz Wojtowicz, kl. 5b / Andrzej Kot, kl. 8a / Eliza Psiuch, kl. 6b

3.miejsce – Carolina Bennasar Pelc, kl. 6a / Maja Wojtowicz, kl. 7a / Bianka Laskowska, kl. 5b

- wyróżnienia:

- Lena Nikodem, kl. 6a

- Piotr Fila, kl. 8a

- Marceli Kot, kl. 7a

- Lena Kruszakin, kl. 5a

- Joanna Markowicz, kl. 5c

- Nina Bender, kl. 6b

- Giada Campochiarro, kl. 8a

- Livia Grzybowska, kl. 5a

- Natalia Wilk, kl. 5b

Uczniowie kl. IV-VIII  przygotowali bardzo ciekawe oraz interesujące prace plastyczne. Kalendarze adwentowe były wykonane różnorodną techniką i zawierały słownictwo oraz zwroty w języku niemieckim związane z okresem świąt Bożego Narodzenia. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Adriana Banysia i Agnieszkę Markowicz dnia 20 grudnia 2019 r. w czasie uroczystości z okazji jasełek szkolnych. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kalendarzy oraz pomocy dydaktycznych (m.in. gry, quizy, fiszki) do skutecznej nauki języka niemieckiego.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele języka niemieckiego:

Adrian Banyś