Wyniki konkursu plastycznego „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy”

Dnia 14 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki  w Bolesławcu odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze zadbamy.” Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Straż Miejską w Bolesławcu w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”, który objęty jest honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bolesławiec. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej tematykę związaną z problematyką smogu oraz konsekwencjami płynącymi z zanieczyszczonego powietrza.

Do konkursu zgłoszono 150 prac uczniów. W wyniku oceny komisja konkursowa wyłoniła 12 zwycięskich prac po 3 w każdej z kategorii klas (osobno oceniono klasy I, II, III) oraz 3 prace wyróżniono. W klasyfikacji klas pierwszych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zdobyli I i II miejsce oraz wyróżnienie, w klasyfikacji klas drugich - II i III miejsce oraz wyróżnienie, a w klasyfikacji klas trzecich - II miejsce i wyróżnienie. Zwycięskie prace uczniów szkoły zostały umieszczone na kalendarzu na 2024 rok.

Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane z budżetu miasta Bolesławiec i wręczone przez Prezydenta Miasta Piotra Romana. Ze wszystkich prac konkursowych, które wpłynęły do Straży Miejskiej została utworzona galeria prac, którą każdy może obejrzeć w Bolesławieckim Ośrodku Kultury do końca grudnia bieżącego roku.

Laureaci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu:

Klasyfikacja klas I:

• I miejsce: Maja Buczyńska - kl. 1b,
  • II miejsce: Gabriela Ruta - kl. 1a,
  • wyróżnienie: Zofia Żylińska - kl 1b.

Klasyfikacja klas II:

• II miejsce: Zofia Janowska - kl. 2a,
  • III miejsce: Kamil Tașdelen - kl. 2a,
  • wyróżnienie: Zuzanna Kuczyńska - kl. 2a.

Klasyfikacja klas III:

• II miejsce: Damian Filist - kl. 3a,
  • wyróżnienie: Filip Guzowski - kl. 3b.

Składamy serdeczne gratulacje nagrodzonym uczniom!

Życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Nadwodna, Adrian Banyś

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy

Data dodania: 2023-12-18 21:35:41
Data edycji: 2024-03-29 16:15:37