Wyniki konkursu „Na baterie też jest sposób 2024”

10 maja 2024 r. został rozstrzygnięty miejski konkurs przeznaczony dla szkół podstawowych i przedszkoli - „Na baterie też jest sposób 2024”. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy (Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej) od wielu lat patronują tej akcji recyklingowej pozwalającej odzyskiwać i utylizować trujące związki chemiczne zawarte w bateriach. W  roku szkolnym 2023/2024 w Bolesławcu zebrano ogromną ilość baterii - 3141,1 kg.

Ogłoszenie wyników konkursu przebiegło w uroczystej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich zebranych Pan Piotr Roman - Prezydent Miasta Bolesławiec oraz Pan Krzysztof Basiak - Prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu reprezentowali w czasie uroczystości uczniowie z klas: 1b, 2a, 3a, 3b, 4a i 6b.

Wielki sukces odnieśli wychowankowie Pani Moniki Jastrząbek - uczniowie z klasy 2a. Zebrali oni w ramach konkursu 169,1 kg niebezpiecznych odpadów - zajmując tym samym 3. miejsce w kategorii oddziałów szkolnych. Nagrodą  jest udział całej klasy w wybranym seansie filmowym w kinie Forum. Pozostałym dzieciom wręczono dyplomy uznania, za ich trud poniesiony w systematycznym segregowaniu odpadów.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna

• Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Na baterie też jest sposób 2024

fot. UM Bolesławiec