Wyniki konkursu „Czerwony Krzyż bez Tajemnic”

W środę- 15 grudnia 2021 roku podsumowano konkurs szkolny „Czerwony Krzyż bez Tajemnic” ,adresowany do uczniów z klas 5-8. Zainteresowani tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz ratownictwem przedmedycznym wzięli udział w teście wiedzy, złożonym z 20 pytań zamkniętych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o charytatywnej działalności stowarzyszenia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, o jego wkładzie w zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego, niezależnie od narodowości, rasy i wyznawanej religii.

Nagrody otrzymali:

Miłosz Wojtowicz- kl.7b,  Aleksandra Kulik- kl.8b

Dominik Majewski- kl. 5b,  Patrycja Pietraszun- kl.8b

Katarzyna Stankiewicz- kl.7b, Konrad Didur- kl.8b

Podziękowania otrzymali:

Maja Kowalczyk- kl.5b, Michał Wilk -kl.7b, Nicola Raubo- kl.8b, Maja Matyjewicz- kl.8b.

W drugiej części uroczystości pani dyrektor Anna Goździk powitała kilkunastu uczniów, wstępujących do szkolnego koła PCK, którym wręczyła imienne legitymacje członkowskie. Należy mieć nadzieję, że od tej pory będą oni aktywnie udzielali bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym, zarówno w szkole, jak i na szerszym forum.

Opiekun szkolnego koła PCK

Bożena Oleksiuk-Rokoszna