Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej i okolic

W dniach 16 i 17 maja 2019r. odbyła się wycieczka klasy IVA i IVC do Kotliny Kłodzkiej i okolic. Opiekunkami były panie: Patrycja KasperekMałgorzata MaksymówWanda WysockaMarta Łagowska.

Celem naszej wycieczki było poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, poszerzanie wiedzy z  różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

.

Uczniowie  aktywnie spędzili czas na wyjeździe, mieli okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin określanej jako Dolnośląska Jerozolima,

- ruchomą szopkę w Wambierzycach, zabudowę w Wambierzycach,

- Góry Stołowe – wycieczka do Błędnych Skał,

- Kudowa Zdrój – zwiedzanie Kaplicy Trupich Czaszek,

- Kłodzko – zwiedzanie Podziemnej Trasy Tysiąclecia, twierdza, zespół pojezuicki (kościół, klasztor, kolegium), most gotycki, rynek

- Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia

Zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną do Bolesławca, gdzie czekali na nas rodzice. To była wspaniała, pouczająca wycieczka, którą długo będziemy wspominać.

Opracowała:

Patrycja Kasperek