Wycieczka klas 1a i 1b do Wrocławia

W dniu 17 maja 2024 r. uczniowie klas 1a oraz 1b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w całodziennej wycieczce do Wrocławia. Celem wycieczki była integracja klas połączona z edukacyjną formą rozrywki. Pierwszym punktem wycieczki był udział dzieci w warsztatach tworzenia lizaków. Warsztaty odbyły się w Manufakturze Cukierków i Lizaków „Słodkie czary - mary", w której lizaki i karmelki wyrabiane są ręcznie według tradycyjnej receptury w oparciu o naturalne składniki i aromaty. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstają lizaki i cukierki. Dzieci z bliska przyjrzały się procesowi powstawania słodyczy - od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dodanie barwników i aromatów, aż po wyrabianie masy cukrowej. Po pokazie każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie zrobić lizaka oraz spróbować jeszcze ciepłych karmelków. Na koniec, każdy z uczestników dostał „własnego" lizaka oraz paczuszkę słodkości.

Obie klasy pierwsze spędziły także czas na zwiedzaniu wrocławskiego rynku. Poznały Chochlika o szpiczastych uszach - założyciela Podziemnego Miasta Krasnali we Wrocławiu oraz wysłuchały teorii osiedlenia krasnali. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie było Hydropolis - Centrum Wiedzy o Wodzie. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstała woda oraz jak jest jej dużo we wszechświecie. Ponadto na środku sali wyświetlony był obraz kuli ziemskiej o średnicy 2 metrów z animacją pływów wodnych na naszej planecie. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przewodnika oraz oglądali przerażające stworzenia głębinowe.

Ewa Nadwodna, Ewelina Potaśnik

Data dodania: 2024-05-19 23:06:02