Wycieczka kl. 5b i 6b do Borówek – „Wioski Darów Lasu”

W dniu 28.10.2019 r. uczniowie klas 5b i 6b oraz wychowawcy - Bożena Oleksiuk-Rokoszna oraz Adrian Banyś wraz z opiekunami - Haliną Rudzik i Magdą Kurtz wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Borówek - „Wioski Darów Lasu”. W tej niewielkiej malowniczej miejscowości, położonej wewnątrz lasu, występuje duże bogactwo runa leśnego oraz przydomowego zielnika. To miejsce doskonałe do wypoczynku, pełne uroku, sprzyjające turystycznym wędrówkom wokół stawów rybackich oraz rezerwatu przyrody „Torfowisko Borówki” i spacerów wśród otaczających przepięknych lasów.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do gospodarstwa ekologicznego ,,Wrzosowa Kraina", gdzie mieli możliwość zapoznać się z mnóstwem ziół, które rosły w ogrodzie, jak także uczestniczyć w warsztatach zielarskich, w trakcie których mogli stworzyć swój własny woreczek zapachowy z kompozycji przeróżnych ziół. Każdy wziął także udział w pogadance o ziołach i ich zastosowaniu w życiu codziennym. Dzieci pod okiem pań uczestniczyły również w warsztatach kulinarnych, wykonując pierogi z ciasta litewskiego.

Podczas warsztatów zielarskich i kulinarnych uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania, kształtowali pozytywne postawy, osiągnęli wspólne cele oraz poszerzyli swoje wiadomości przyrodnicze. Oprócz umiejętności i wiedzy kulinarnej, każdy uczestnik został zapoznany z techniką i pracą wykonywaną w zawodzie kucharza.

Młodzież udała się również do pobliskiego lasu, by zapoznać się z przyrodą wioski. Uczniowie oglądali różne okazy takie jak: liście, kory drzew, rośliny. Piękne daniele, konie i owieczki to kolejna atrakcja, jaką dzieci spotkały podczas swojego pobytu. Klasy wzięły także udział w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki został poczęstowany pyszną herbatą ziołową oraz mógł zjeść kiełbaskę z ogniska. Wycieczka do Borówek była dla wszystkich pełna wrażeń, które każdy z uczniów będzie jeszcze długo wspominać.

Adrian Banyś

Data dodania: 2019-10-28 21:22:06