Wycieczka edukacyjna do Wrocławia

W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie z klas 7b i 6b wraz z kolegami oraz koleżankami z klas 7a i 6a wzięli udział w wycieczce przyrodniczo-historycznej do Wrocławia. Opiekunami wycieczki byli - pan Adrian Banyś oraz panie: Renata Ćwik-Borowska, Anna Ryżewska i Bożena Oboza.

Po odbyciu krótkiego spaceru przez Park Szczytnicki i obserwacji wrocławskiej fontanny multimedialnej - otoczonej pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali 100-lecia, uczniowie zwiedzili dwie wrocławskie atrakcje przyrodnicze - Ogród Japoński i Ogród Botaniczny. Tam poznali charakterystyczne rośliny ogrodowe Japonii, najciekawsze rośliny występujące w różnych środowiskach na terenie Polski, jak także w strefie tropikalnej i subtropikalnej świata. W ramach edukacji przyrodniczo-ekologicznej uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnorodności wymagań klimatycznych i glebowych roślin, poznali poszczególne gatunki objęte ścisłą ochroną oraz zasady postępowania z roślinami chronionymi. Te urokliwe ogrody zrobiły na uczniach wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, malownicze zakątki, japońskie budowle małej architektury ogrodowej, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły wszystkim odpocząć.

Uczniowie udali się także na Ostrów Tumski - znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam uczestnicy wycieczki podziwiali piękną katedrę oraz spacerowali po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek zawieszanych przez zakochane pary. Młodzież zwiedziła również najciekawsze budowle zabytkowe Wrocławia - kościół Marii Panny na Piasku czy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejnym punktem wycieczki był Rynek Starego Miasta. Przepiękna starówka, niesamowity późnogotycki ratusz oraz trwający Jarmark Świętojański zachwyciły wszystkich.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami Wrocławia, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z przyrodą i naturą, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie.

W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknym oraz malowniczym Wrocławiu.

Adrian Banyś

Data dodania: 2021-06-22 22:13:05