Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

W terminie od 20 do 22 maja 2019 r. uczniowie kl. 8a wraz z wychowawczynią Renatą Ćwik-Borowską oraz opiekunami Adrianem Banysiem i Katarzyną Wiśniewską uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce w Świeradowie-Zdroju.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami regionu, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z naturą i krajobrazem górskim, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, odporności emocjonalnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie.

Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas w górach poprzez wspólne wycieczki i spacery okolicami Świeradowa-Zdroju. Klasa 8a miała okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Park oraz Dom Zdrojowy z pijalnią wody mineralnej oraz halą spacerową o długości 80 metrów,

- Willę Szarlottę wraz ze znajdującą się przed nią zabytkową fontanną,

- schronisko na Stogu Izerskim, sprzed którego uczniowie mogli podziwiać wspaniałą panoramę Świeradowa-Zdroju,

- Izery Trzech Żywiołów przy obiekcie Nadleśnictwa Świeradów składające się z ogrodu dydaktycznego będącego modelem typowych dla Gór Izerskich torfowisk,

- Czarci Młyn wraz z repliką koła wodnego i oryginalnymi maszynami młyńskimi, zabytkowym piecem chlebowym oraz  Salą Biesiadną ze zdjęciami dawnej Czerniawy-Zdrój,

- Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka”, w którym uczniowie poznali faunę i florę łąk Gór i Podgórza Izerskiego, życie pszczelej rodziny oraz istotę zanieczyszczenia nieba światłem.

Organizatorzy starali się, aby uczniom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Zapewnili bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci zabaw, gier i ogniska. Uczniowie mieli także okazję skorzystać z pobytu w grocie solnej.

Wycieczka okazała się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w górach. Klasa 8a na zawsze zapamięta mile spędzony czas podczas wspólnej wycieczki.

 

Opiekunowie:

Renata Ćwik-Borowska, Adrian Banyś, Katarzyna Wiśniewska

 

Data dodania: 2019-05-27 22:20:25
Data edycji: 2019-05-27 22:48:43
Ilość wyświetleń: 570

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej