Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

Wycieczka do Świeradowa-Zdroju

W terminie od 20 do 22 maja 2019 r. uczniowie kl. 8a wraz z wychowawczynią Renatą Ćwik-Borowską oraz opiekunami Adrianem Banysiem i Katarzyną Wiśniewską uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce w Świeradowie-Zdroju.

Celem wyjazdu było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami regionu, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z naturą i krajobrazem górskim, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, odporności emocjonalnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie.

Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas w górach poprzez wspólne wycieczki i spacery okolicami Świeradowa-Zdroju. Klasa 8a miała okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Park oraz Dom Zdrojowy z pijalnią wody mineralnej oraz halą spacerową o długości 80 metrów,

- Willę Szarlottę wraz ze znajdującą się przed nią zabytkową fontanną,

- schronisko na Stogu Izerskim, sprzed którego uczniowie mogli podziwiać wspaniałą panoramę Świeradowa-Zdroju,

- Izery Trzech Żywiołów przy obiekcie Nadleśnictwa Świeradów składające się z ogrodu dydaktycznego będącego modelem typowych dla Gór Izerskich torfowisk,

- Czarci Młyn wraz z repliką koła wodnego i oryginalnymi maszynami młyńskimi, zabytkowym piecem chlebowym oraz  Salą Biesiadną ze zdjęciami dawnej Czerniawy-Zdrój,

- Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka”, w którym uczniowie poznali faunę i florę łąk Gór i Podgórza Izerskiego, życie pszczelej rodziny oraz istotę zanieczyszczenia nieba światłem.

Organizatorzy starali się, aby uczniom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Zapewnili bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci zabaw, gier i ogniska. Uczniowie mieli także okazję skorzystać z pobytu w grocie solnej.

Wycieczka okazała się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w górach. Klasa 8a na zawsze zapamięta mile spędzony czas podczas wspólnej wycieczki.

 

Opiekunowie:

Renata Ćwik-Borowska, Adrian Banyś, Katarzyna Wiśniewska

 

Data dodania: 2019-05-27 22:20:25
Data edycji: 2019-05-27 22:48:43
Ilość wyświetleń: 850

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej