Wycieczka do Goerlitz kl. III b

19.10. 2022 r. klasa III b była w ZOO w Goerlitz. Zostały wykorzystane ulotki z biletami, które dzieci otrzymały na koniec roku szkolnego 2020/21  z Urzędu Miasta.

Wszystkim bardzo się podobało. Dzieci obserwowały dzikie zwierzęta na wybiegach zbliżonych do naturalnych i częściowo otwartych dla zwiedzających: mangusty pręgowane, pandę czerwoną, jelenie, koziorożce alpejskie, jeżozwierze, wielbłądy, jaki, kangury, świstaki, wydry, szopy, ptaki : bociany, sowy. Mogły również zobaczyć zwierzęta hodowlane: świnie, króliki, kury. W drodze od zagrody do zagrody trzecioklasiści pokonywali różne tory przeszkód: Kangurowy, Bambusowy i Mostek przygód, tematyczne place zabaw, Stodołę odkrywców. Odwiedzili Wioskę tybetańską z autentycznie odtworzonymi budowlami, tybetańską kulturą i zwierzętami.

Odwiedzając ZOO dzieci wsparły liczne projekty na rzecz zagrożonych dzikich zwierząt. Spacer i zabawy sprawiły im wiele radości. Polecamy!

Urszula Szaja- wychowawca kl. III b

Data dodania: 2022-10-25 19:08:59