Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego - szkolna lekcja demokracji

Wybory do Samorządu Uczniowskiego - szkolna lekcja demokracji

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

- szkolna lekcja demokracji

 

Dzień 5 października 2022 r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbały uczennice klasy 8b wchodzące w skład Komisji Wyborczej: Katarzyna Stankiewicz - przewodnicząca, Natalia Wilk - zastępca oraz członkowie komisji: Natalia Krzyżostaniak i Bianka Laskowska.

 

Uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.

 

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy 8b - Amelia Kunecka, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Wyniki wyborów:

  1. Amelia Kunecka - 24 głosy,
  2. Oliwia Irska - 18 głosów,
  3. Maciej Faltyn - 15 głosów,
  4. Filip Szymański / Zuzanna Minarska / Jakub Sadowski - 14 głosów,
  5. Maja Greszczuk - 12 głosów,
  6. Maja Radlak - 11 głosów,
  7. Agata Korycka - 10 głosów.

 

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz nauczycielom i uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Data dodania: 2018-06-07 11:21:07
Data edycji: 2022-10-06 20:01:44
Ilość wyświetleń: 3838

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej